Катаракта ока: причини, симптоми, методи лікування

Катаракта - це помутніння кришталика в оці, що призводить до зниження зору. Кришталик - це частина ока, яка в нормі прозора. Він фокусує промені світла, що потрапляють в око, на сітківку, світлочутливу тканину на задній частині ока. Для отримання чіткого зображення на сітківці ділянки ока перед сітківкою, включаючи кришталик, всі середовища повинні бути чіткими та прозорими. Якщо кришталик помутніє від катаракти, зображення, що вражає сітківку, буде розмитим або спотвореним, а зір буде розмитим. Ступінь порушення зору залежить від ступеня помутніння кришталика. Пояснює лікар-офтальмолог медичного центру "Горизонт" - Громова Світлана Євгеніївна.


Більшість катаракти пов'язані зі старінням. Найчастіше катаракта зустрічається у людей похилого віку. 

Які існують різні види катаракти? 
Катаракту можна класифікувати за анатомічним розташуванням всередині кришталика, ступенем помутніння кришталика або за причиною катаракти. 
 • Найпоширеніший тип катаракти, пов’язаний із віком, іноді називають «старечою катарактою». Цей тип катаракти в основному включає ядро кришталика;
 • Вроджена катаракта. Виникає у новонароджених дітей і можуть бути викликані інфекцією, травмою або поганим розвитком в утробі матері;
 • Вторинні. Вони трапляються внаслідок інших захворювань. Вони також можуть бути наслідком того, що вони знаходяться навколо токсичних речовин, ультрафіолетового світла або радіації, або приймання певних лікарських препаратів;
 • Травматична.Виникає після травми ока.
Які симптоми катаракти

Катаракта зазвичай утворюється повільно. Ви можете помітити: 
 • Зір мутний, розмитий, туманний або плівковий;
 • Короткозорість (у літніх людей);
 • Помірні зміни кольору;
 • Проблеми з керуванням вночі (наприклад, відблиски від зустрічних фар);
 • Проблеми із відблисками протягом дня;
 • Подвійне бачення в ураженому оці;
 • Проблеми корекції окулярами чи контактними лінзами. 
Катаракта досить просто діагностується офтальмологом під час профілактичного огляду. При постановці діагнозу катаракти важливо, також оглянути все око на предмет наявності, будь-яких, інших очних захворювань, які можуть погіршувати зір. 
Окрім взяття анамнезу та очного анамнезу , перевірки гостроти зору, офтальмолог перевірить рухи очей та реакції зіниць, виміряє тиск усередині очей та огляне як передню, так і задню частину очей після того, як зіниці були розширені краплями.

Лікування: 
Люди з початковою катарактою можуть змінити окуляри, використовувати сонцезахисні окуляри для зменшення відблисків та покращення освітлення для читання, можуть дещо полегшити симптоми. Збільшувальні лінзи також можуть бути корисними. Якщо катарака не турбує, викликає мало симптомів, у цій ситуації не потрібно хірургічне лікування. Однак єдине справжнє лікування катаракти - хірургічне видалення мутного кришталика. Хірургічне втручання пропонується, якщо пацієнт втрачає здатність виконувати необхідні види у повсякденному житті, такі як водіння, читання чи перегляд комп'ютерів чи відеоекранів, навіть в окулярах, є сподівання, що зір покращиться в результаті операції.
Оскільки катаракта та інші захворювання, такі як глаукома, часто зустрічаються у дорослих, важливо регулярно перевіряти очі. Це дійсно важливо, якщо у вас в сімейному анамнезі є проблеми з очима або ви зазнали речей, які можуть спричинити занепокоєння.
Катаракта ока: причини, симптоми, методи лікування Катаракта ока: причини, симптоми, методи лікування Reviewed by Мар'яна on грудня 26, 2019 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.