Особливості підліткового віку: розповідає психолог

Саме підлітковий вік є першим перехідним періодом від дитинства до зрілості. Цей період є складним як для дитини, так і для батьків. Психолог "Приватної дитячої поліклініки №1" - Семанів Світлана Зіновіївна, розповіла нам про особливості цього періоду.

Як кажуть - маленька дитина-маленькі проблеми, велика-великі. І це правда. Коли дитина маленька, нам легше з нею спілкуватися, бо все, що ми їй говоримо вона сприймає як єдину істину. Та коли дитина росте, розвивається, пізнає світ, змінюється - вона починає аналізувати і формувати свою думку, яка часто відрізняється від тієї, яку вкладали дитині ми, батьки. Настає той час, коли дитина вчиться піддавати сумніву та заперечувати чужі твердження і аргументовано роз’ясняти свої. Це природний процес дорослішання, який відбувається в житті кожної людини.Починається він приблизною в 10 років, а закінчуватися може в різний час, все залежить від конкретної особистості. 

Небезпеки підліткового віку.
Цей період в основному дає позитивні наслідки для дитини, бо це ріст, розвиток і пізнання себе. Але це можливо лише в здоровому середовищі любові, яке можуть забезпечити рідні люди. Коли батьки розуміють, що дитина змінюється і змінюють взаємодію з нею, тоді формування з дитини дорослого проходить більш менш спокійно, без бунтів і війн. Та коли батьки не готові приймати нові правила спілкування, тоді починається справжнє протистояння з усіма можливими негативними наслідками. Основна небезпека тут, це те, що дитина ще не вміє оцінити ситуації і передбачити всі наслідки, а також понести відповідальність, тому що не має відповідного досвіду. Їм здається, що все під контролем і вони з усім впораються. Іноді результати такого поводження бувають дуже печальними.

Що робити батькам?
І тут, як завжди, єдиного рецепта немає. Звісно, добре коли батьки входять в цей період змін разом з дитиною та дають ефективну реакцію. Коли займаються дитиною щодня, а не тільки тоді, коли є проблема. Коли вміють організувати якісний фон для дорослішання, не порушуючи меж дитини і правил сім’ї. В цей період важливо цікавитися інтересами дитини, проводити багато часу разом, знаходити цікаві розвивальні та пізнавальні заняття, щоб формувати позитивний світогляд. Також треба знати її друзів, бо для дитини оточення стає важливішим ніж батьки. І завдання батьків - вберегти дитину від можливого негативного впливу. Ну і звичайно слідкувати за собою, оскільки батьки є для дитини прикладом.
Особливості підліткового віку: розповідає психолог Особливості підліткового віку: розповідає психолог Reviewed by Мар'яна on грудня 27, 2019 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.