Як підібрати засіб для інтимної гігієни дівчат? 
 
Про це розповіла лікар-гінеколог дитячий "Приватної дитячої поліклініки №1" - Діана Володимирівна Стурко.   На ринку існує великий вибір засобів для інтимної гігієни: піна, гель, емульсія, серветки для інтимної гігієни і навіть дезодоранти для інтимної гігієни.

      Звертаю вашу увагу, що серветки повинні містити на своїй упаковці напис: для інтимної гігієни. Їх можна застосовувати в подорожах, якщо немає можливості прийняти душ. Але вони не підходять для щоденного використання.

      Дезодоранти для інтимних місць для дівчаток я не рекомендую. Якщо є неприємний запах, то необхідно знайти його причину і пролікуватись, а не маскувати.

   Будь-який засіб для інтимної гігієни не повинен містити ароматизатори і барвники. Вони можуть викликати подразнення та алергію. Найкраще підійде прозорий гель без запаху.

     Старайтесь обирати гігієнічний засіб без сульфатів та парабенів. Вони пересушують слизову оболонку статевих органів, мають подразнюючий ефект, змінюють pH піхви, чим сприяють розвитку патогенної флори. Саме по цій причині не рекомендую використовувати гелі для душу та шампуні при підмиванні.

    Обирайте засоби на основі натуральних олійок (наприклад авокадо), алоє, екстракту ромашки. Вони мають зволожуючий, загоюючий, пом'якшувальний ефект.

   До початку статевого дозрівання у клітинах піхви небагато гліогену, мікробіом піхви відрізняється від дорослого (можуть знаходитись стафіло- і стрептококи, кишкова паличка; дуже мало лактобацил), середовище піхви нейтральне або лужне.
Тому для цієї вікової категорії дівчаток підійде застосування засобів для інтимної гігієни з нейтральним середовищем, а не кислим. Така інформація зазначена безпосередньо на упаковці.

   З 8-10 років (початок статевого дозрівання) мікробіом піхви змінюється: епітелій піхви містить в рази більше глікогену, переважають лактобактерії (палички Додерлейна), середовище піхви кисле.
Для цієї вікової категорії підійдуть засоби з кислим pH.
 
   Перед тим, як обрати засіб для інтимної гігієни для своєї доньки - краще проконсультуйтесь з дитячим гінекологом. Адже не кожен засіб можна використовувати при запальних процесах вульви. А для гігієнічних процедур дівчаток до початку статевого дозрівання може бути достатньо чистої теплої проточної води з використанням 1-2 разів на тиждень дитячого мила без ароматизаторів і барвників. 
Як підібрати засіб для інтимної гігієни дівчат? Як підібрати засіб для інтимної гігієни дівчат? Reviewed by Ivchug on лютого 04, 2020 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.