Вакцинація дорослих: проти яких захворювань необхідно робити щеплення?

Міністерство охорони здоров'я України, повідомляє про необхідну періодичну ревакцинацію для дорослих, адже імунтітет проти деяких захворювань, протягом певно періоду втрачається.

Першу планову ревакцинацію дорослих, які раніше були щеплені проводять ВАКЦИНОЮ АДП- у віці 26 років з подальшою плановою ревакцинацією з мінімальним інтервалом 10 років від попереднього щеплення АДП-М.
Обов'язкові щеплення, які необхідно надолужити у дорослому віці:

  • ДИФТЕРІЯ ТА ПРАВЕЦЬ. Згідно з календарем щеплень, дорослим роблять планові щеплення кожні 10 років. Імунітет проти цих хвороб зберігається близько 10 років, тому необхідна ревакцинація. Якщо в дитинстві вакцинувалися, або невідомо, вакциновані чи ні, необхідно отримати як мінімум три дози вакцини АДП-М, спочатку перша доза, через місяць - друга, через 6 місяців після другої - третя.
Пропущені у дитинстві щеплення, які необхідно надолужити у дорослому віці:
  • ЩЕПЛЕННЯ ВІД КОРУ, КРАСНУХИ ТА ПАРОТИТУ. Дві дози вакцини КПК захищають від кору, краснухи і паротиту на все життя. Ревакцинація не потрібна, якщо вам зробили щеплення в дитинстві (за календарем - в 1 і 6 років).
  • ЩЕПЛЕННЯ ВІД ГЕПАТИТУ В. Імунізація проти гепатиту В захистить людину від небезпечних наслідків вірусної інфекції - цирозу і раку печінки. Щеплення рекомендоване для усіх дорослих, які не були вакциновані у дитинстві. Схему вакцинації і дозування препарату підбирає лікар (в залежності від віку та медичної історії пацієнта).
Необов'язкові, але важливі щеплення:
  • ЩЕПЛЕННЯ ПРОТИ ВІРУСУ ПАПІЛОМИ ЛЮДИНИ. Папіломавірус людини надзвичайно поширений. Найчастіше передається через статевий контакт, а більшість людей інфікується невдовзі після початку статевого життя. Інфекція викликає рак шийки матки - один із найпоширеніших видів раку. Для захисту від папіломавірусної інфекції, залежно від типу вакцини, потрібно ввести 2-3 дози вакцини.
  • ЩЕПЛЕННЯ ПРОТИ ГРИПУ - ЩОРОКУ.  Для найкращого захисту вакцинуватися бажано до початку циркуляції вірусу грипу. Захисні антитіла в щепленої людини виробляються впродовж двох тижнів - мінімум 7 днів.
  • ЩЕПЛЕННЯ ПРОТИ ГЕПАТИТУ А. Спалахи гепатиту А, можуть траплятися в Україні через забруднення води, тому щеплення від нього рекомендовані дітям і дорослим. Вакцинацію від гепатиту А також варто провести, якщо ви подорожуєте до країн, де він поширений, зокрема - у країни Африки, Азії і Південної Америки.
Вакцинація дорослих: проти яких захворювань необхідно робити щеплення? Вакцинація дорослих: проти яких захворювань необхідно робити щеплення? Reviewed by Мар'яна on грудня 17, 2019 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.