В Івано-Франківську відкрили анотаційну дошку Степану Пушику (фото)

Сьогодні, 7 травня, в Івано-Франківську на фасаді будинку за адресою вулиця Шевченка, 56 відкрили анотаційну дошку відомому українському письменнику, громадському і політичному діячу Степану Пушику.
Відкриття дошки відулося у рамках програми "Івано-Франківськ - місто героїв".
"Нас тішить, що про батька не забувають. Ми, як родина, докладаємо усіх зусиль, щоб творчість Степана Пушика зберігалася. Є твори, які не видані за життя, є такі речі, які витягли зі скрині історії. Ми маємо намір і бажання видати ці твори", - сказав син Степана Пушика Тарас.
Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків вручив нагороду "Почесний громадянин міста" дружині Степана Пушика.
"Степан Григорович був совістю нашого міста.Він міг відверто і щиро сказати усім, що думає. І робив він це так, що образи жодної не могло бути", - сказав міський очільник.

Довідка Фіртки:
Степан Григорович Пушик народився 26 січня 1944 року в с. Вікторові Галицького району Івано-Франківської області в селянській родині. Хліборобська сім'я рано втратила батька-годувальника. Малому Степанкові було всього 13 років, коли разом із молодшими сестрами й братом він залишився напівсиротою. Вже тоді глибоко запали в душу хлопчини материнські тужливі пісні, які старанно запам'ятовував і записував. Середню освіту здобув у Вікторівській, Комарівській та Косівській середніх школах, спеціальну — в Тлумацькому сільськогосподарському технікумі та Літературному інституті в Москві.
Трудову й творчу діяльність почав з п'ятнадцяти років. Працював рахівником і плановиком — економістом в колгоспах Косівського та Верховинського районів Івано-Франківської області. Служив у армії, потім працював кореспондентом в обласній газеті, був головою клубу творчої інтелігенції, керівником літстудії, асистентом, старшим викладачем, доцентом Київського та Прикарпатського університетів. Нині є професором кафедри української літератури Прикарпатського університету ім. В. Стефаника.
У Верховній Раді був членом Комісії культури й духовного відродження, а також — головою підкомісії парламенту.
Член Національної спілки письменників України, українського ПЕН-клубу, Ради Спілки письменників, Президії Фонду культури, Міжнародної асоціації україністів, НТШ, Головної Ради Всеукраїнського Товариства пам'яток історії та культури. Був головою оргкомітету по створенню обласного Товариства української мови імені Т. Г. Шевченка, яке очолював. Член редколегії часописів «Дзвін», «Березіль», лауреат Державної премії імені Т. Г. Шевченка в галузі літератури, а також премій імені Павла Чубинського, Памви Беринди, Василя Стефаника, Олександра Копиленка, Мирослава Ірчана, міста Галича, міжнародної премії фонду імені Воляників-Швабінських при фундації Українського вільного університету в Нью-Йорку, премій журналів «Україна», «Жінка», «Березіль», багатьох літературних конкурсів.
http://firtka.if.ua/blog/view/v-ivano-frankivsku-vidkrili-anotatsiinu-doshku-stepanu-pushiku-foto


В Івано-Франківську відкрили анотаційну дошку Степану Пушику (фото) В Івано-Франківську відкрили анотаційну дошку Степану Пушику (фото) Reviewed by Мар'яна on травня 07, 2019 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.