У Музей писанкового розпису у Коломиї передали писанки зі США та Канади

Група канадських і американських писанкарок уперше завітала в Україну, щоб глибше пізнати мистецькі народні традиції й звичаї нашого краю.
Не оминули і Музей писанкового розпису у Коломиї, де зустрілися з відомим писанкарем Олегом Кіращуком, спільно з яким писали писанки, з великим зацікавленням і захопленням оглянути експозицію музею, а на згадку про відвідини подарували музеєві свої авторські писанки, інформує  Рrostir.museum.
Наталя Кіт (м. Гамільтон, Канада) – фаховий літературознавець англійської літератури і драматург, проте  все життя пропрацювала менеджером у будівельній галузі, хоч ще з дитинства у неї був потяг до писанкарства. Впродовж останніх двох років з часу виходу на пенсію активно займається писанкарством. За цей час вона написала понад тисячу авторських і традиційних писанок на перепелиних, курячих, гусячих і страусиних яйцях.


Свої перші писанки пані Наталя написала в чотирилітньому віці разом з мамою, яка народилася на Полтавщині. Власне, мама й прищепила їй любов до писанкарства, вишиття й опішнянської кераміки. У своїй творчості канадська українка опирається на традиції різних регіонів України, зокрема й Галичини, де народився тато. Писанки пані Наталі були представлені на багатьох виставках у Канаді, а кераміка – ще й у США.
 Амелія Рендіч (м. Сент-Луіс, США)  за фахом біолог, але писанкарка в четвертому поколінні, пише писанки, на створення яких надихається гуцульськими. Писанки почала писати в п`ятилітньому віці з мамою, рід якої походить з Перемишля.

Вплив гуцульських писанок, а також трипільських мотивів простежується й у творчих роботах Дейни Дідух (м. Калгарі, Канада), родина якої емігрувала з Буковини в Канаду ще на початку ХХ ст.
Натомість, шкільна вчителька Сюзан Блуба з Вашингтона не має українського коріння, однак захопилась писанкарством - прагнула навчити своїх дітей чогось нового, разом з тим і ознайомити з багатою українською культурою.
http://firtka.if.ua/blog/view/u-muzei-pisankovogo-rozpisu-u-kolomiyi-peredali-pisanki-zi-ssha-ta-kanadi-foto

У Музей писанкового розпису у Коломиї передали писанки зі США та Канади У Музей писанкового розпису у Коломиї передали писанки зі США та Канади Reviewed by Мар'яна on травня 14, 2019 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.