Алергічний риніт: лікар ортоларинголог Чугайда Іван Іванович

З кожним роком збільшується кількість дітей, які так чи інакше зіткнулися з проблемою алергічного риніту. Це захворювання найчастіше зустрічається у дітей віком від 2 – ох років.
Про причини виникнення патології, та про обстеження та лікування, розповів, лікар орталаринголог "Приватної дитячої поліклініки №1" - Чугайда Іван Іванович

Чому виникає дане захворювання?

Причиною даної патології є підвищена чутливість організму на алерген. Найчастіше зустрічається алергічна реакція на пилового кліща, трави, тварин, пір’я птахів. Уникнувши цих алергенів в побуті можна забути про прояви алергічного риніту.
Основними проявами АР є ринорея, чхання яке повторюється, свербіж піднебіння, носа, очей, храп, часті болі горла, голови, першіння в горлі, кашель, тощо.
ля постановки даного діагнозу, потрібно всього лише правильно зібраний анамнез і обстеження ЛОР органів.

 Симптоми та обстеження?

Симтоми: щодо обличчя це  – темні, одутловаті нижні повіки; очі – почервонілі, зудять, печуть, склянні; ніс – чхання, зуд, синюшна слизова через набряк, прозорі або білуваті виділення, кров’янисті кірки через часте видування носа, рідко - поліпи носа, викривлення носової перегородки; горло – зміна кольору слизової, хронічне дихання ротом.
Корисним в обстеженні АР є IgE підвищення якого дасть нам відповідь про наявність алергії у пацієнта. Якщо він є підвищеним тоді потрібно шукати ті алергени, до яких чутлива дитина. На даний час є велика кількість реактивів на найрізноманітніші алергени. Що дає нам зможу повною мірою знайти той чи інший алерген, щоб уникнути його в побуті.
Для більш ефективного огляду носових ходів найкраще застосовувати найсучаснішу і найефективнішу методику - ендоскопію. За допомогою неї і лікар, і батьки дитини можуть побачити стан і колір слизової носових раковин і колір вмісту виділень у носових ходах.
У таких пацієнтів, як правило, є набір супутніх захворювань – астма, хронічний бронхіт, гіпертрофія аденоїдів, екзема. Тому дану патологію потрібно лікувати комплексно з допомогою спеціалістів (Алерголог).


 Як проходить процес лікування?

Щодо лікування АР. Воно є різне, в залежності від тяжкості. При легкій формі достатньо призначити антигістамінні засоби, або інтраназальні глюкокортикостероїди. При більш тяжких проявах АР потрібно застосовувати інтраназальні глюкокортикостероїди в поєднанні з препаратами антагоністів лейкотрієнів. При надмірній закладеності носа призначається судиннозвужуючі препарати для полегшення носового дихання. Але цими препаратами зловживати не можна, оскільки вони призводять до медикаментозного риніту.
В кабінеті отоларинголога дитячого «Приватної дитячої поліклініки №1» наші найменші пацієнти, можуть максимально уникнувши стресу, пройти повне обстеження ЛОР органів, як за класичною методикою, так і за допомогою сучасного, найінформативнішого методу – ендоскопії ЛОР органів. Ці методи обстеження дають нам змогу поставити точний діагноз і кваліфіковано пизначити ефективне, безболісне лікування.
Алергічний риніт: лікар ортоларинголог Чугайда Іван Іванович Алергічний риніт: лікар ортоларинголог Чугайда Іван Іванович Reviewed by Мар'яна on травня 17, 2019 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.