В Івано-Франківську відбулась Перша конвенція Лицарів Колумба в Україні

З 10 по 12 травні в Івано-Франківську проходила Перша Конвенція Лицарів Колумба в Україні. Члени спільноти з різних куточків нашої країни протягом цього часу спільно молилися та обговорювали шляхи подальшого розвитку.
Головним місцем зборів стало приміщення Івано-Франківської Духовної семінарії, повідомляє прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.
На початку зустрічі о. Микола Сулима - канцлер Курії Верховного Архієпископа УГКЦ зачитав привітання від Блаженнішого Святослава до учасників конвенції, а о. Віталій Федун – канцлер Курії Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, в свою чергу зачитав вітання від Архієпископа і  Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина.
З’їзд розпочався в п’ятницю 10 травня в костелі Христа Царя, Римо-Католицької Церкви. Урочисту Месу очолив Архієпископ Митрополит Львівський Римсько-католицької Церкви Мечислав Мокшицький.
Відтак у суботу, 11 травня, після спільної молитви Божественної Літургії, яку очолив Преосвященний Владика Михаїл Бубній, Екзарх Одеський, учасники конвенції приступили до обговорення питань, які були визначені на порядку денному. Конвенція завершиться у неділю – 12 травня молитвою в Архікатедральному соборі Воскресіння Христового, під час якої і проголосять новий Провід чоловічої спільноти Лицарів Колумба в Україні.
Додамо, що Лицарі Колумба — це найбільша в світі братерська організація, яка об’єднує чоловіків-католиків. Заснована преподобним отцем Майклом Джозефом Мак-Ґівні в Нью-Гейвені (США) в 1882 році. Названа на честь мореплавця Христофора Колумба, який приніс християнство на Американський континент.
Діяльність Лицарів Колумба спрямована на благодійність щодо потребуючих, єдність католиків навколо Церкви для захисту християнських цінностей, особливо щодо родини та захисту життя, плекання братерства між лицарями та патріотизм.
Історія розвитку братерської організації в Україні почалася в 2005 році, коли тодішній Глава і отець УГКЦ Блаженніший кардинал Любомир Гузар, який добре знав про діяльність Лицарів Колумба в США і Канаді, запросив їх почати свою роботу в Україні.
В 2012 році першими Лицарями Колумба в Україні стали Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук і Архиєпископ Мечислав Мокшицький.
У вересні 2013 року лицарі- миряні створили перші ради при Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ в Києві і у Львові при Катедральному костелі.
Зараз в Україні маємо більше 1300 лицарів які об'єднані у 30 радах при парафіях від Самбора, Львова, Івано-Франківська6 Києва  до Запоріжжя, Мелітополя, Полтави та Одеси.
Враховуючи досягнення українських Лицарів Колумба як у благодійній діяльності так і у зростанні, минулого року ми отримали статус Національної юрисдикції і стали повноцінним членом світової католицької чоловічої організації. У світі зараз є 75 національних юрисдикцій на трьох континентах.
В Івано-Франківську відбулась Перша конвенція Лицарів Колумба в Україні В Івано-Франківську відбулась Перша конвенція Лицарів Колумба в Україні Reviewed by Мар'яна on травня 12, 2019 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.