На Прикарпатті масове розповсюдження слимаків: як захистити урожай

Погодні умови, які в даний час спостерігаються - часті дощі та висока вологість - сприяли збільшенню чисельності слимаків. Позитивний вплив на це мали ще й теплі зими, внаслідок чого яйця цих шкідників успішно перезимовують.
Ці фактори призвели до масового розповсюдження слимаків. Вони є повсюди: від городів і садів до парків і скверів, але подекуди з’являються навіть і в наших оселях. Позбутися молюсків не так просто, інформують в обласній Держпродспоживслужбі.
Це вже не перший рік, коли руді слимаки повзають по городі. Проте останні два роки їх страшенно багато. Вони їдять все, що бачать. Знищують полуницю, капусту, помідори, кабачки і баклажани. Повністю знищити слимаків складно, але суттєво обмежити чисельність цілком можливо.
Найкращий час для боротьби з ними - від травня до липня, і в цей час необхідно намагатися їх якнайбільше знищити, оскільки у серпні вони відкладають нові яйця. Один слимак за сприятливих умов може відкласти до 400 яєць. Спочатку слимаки харчуються перегноєм ґрунту, проте через 10-14 днів вже здатні завдати істотної шкоди рослинам: вигризати зародки проростаючого насіння, об'їдати ніжні листки сходів і розсади у теплицях.
На зиму доцільно перекопувати ділянку – зимують вони у стадії яйця і слимака на глибині до 10 сантиметрів, тому перед першими заморозками або під час відлиг, ділянку варто перекопати, і таким чином ми їх можемо знищити. Що стосується хімічного методу боротьби проти молюсків, то застосовують препарати на основі метальдегіду – «Антислизень» або «Патруль» - 20-30 грам/10 м2, препарат рівномірно розсипати у місцях де виявлено молюсків. Якщо ви виявили блискучий липкий слід на підлозі або стінах, знайте: слимаки з`явилися в вашому домі.
Найкраще місце для їхнього поселення - там, де сиро, значить шукати їх потрібно у ванній кімнаті або кухні. У будинку можна скористатися засобами, що не представляють небезпеку для здоров`я людини. Є кілька продуктів, які слимаки не переносять: сіль, гірчичний порошок, мелена кава, оцет, нашатирний спирт. Розсипте їх у ті місця, де волого, і там, де ви помітили їхні сліди перебування.
Для профілактики появи молюсків у погребі, можна використовувати вапняне запилення, не допускати підвищеної вологості приміщення, частіше проводити провітрювання. Досить дієвим способом є використання пива або суміші дріжджів і пива. Зібраних слимаків знищують у міцному соляному розчині або заливають крутим кип’ятком.
Також одним із методів боротьби зі слимаками є використання нашатирного спирту. Для цього беруть 100-150 мл 10% нашатирного спирту на 10 л води і готують робочий розчин. Препарат миттєво вбиває слимаків при контакті, але препарат дуже нестійкий і швидко втрачає свої властивості. Обприскування проводять пізно ввечері або вночі. Найбільш активні слимаки між 21 та 2 годинами ночі.
Можна обпилити грядки ввечері декілька разів з інтервалом в 30-40 хвилин суперфосфатом (25 грамів на 1 м2) або сумішшю вапна і тютюнового пилу (1:1) при попаданні цих речовин на шкідника, він виділяє велику кількість слизу і гине.
На Прикарпатті масове розповсюдження слимаків: як захистити урожай На Прикарпатті масове розповсюдження слимаків: як захистити урожай Reviewed by Мар'яна on травня 28, 2019 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.