В Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття назвали найбільші проблемні питання, над вирішенням яких нині працюють

Скасування «нічного» тарифу за споживання електроенергії, виділення коштів на ремонт доріг з Дорожнього фонду, а також сплати відділеннями Укрпошти ПДФО до бюджетів об’єднаних територіальних громад – найбільш нагальні проблеми, над вирішенням яких нині працюють в Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття.
Про це повідомив виконавчий директор інституції Максим Чопей.
Він підкреслив, що впровадження «нічного» тарифу за сплату електроенергії збільшує навантаження на видаткову частину бюджетів об’єднаних територіальних громад.
«Така тенденція призводить до погіршення інфраструктурної складової розвитку громад, оскільки значні кошти забираються з дорожнього утримання, з матеріально-технічного забезпечення закладів соціальної інфраструктури тощо», - сказав він.
Максим Чопей стверджує, що диференційовані тарифи були впровадженні всупереч концепції забезпечення спроможності ОТГ, так як на момент їх ведення у громадах вже були прийняті бюджети. Відповідно, в ОТГ не мали змоги передбачити додаткові витрати.
«Впровадження цього тарифу було досить таки не приємним сюрпризом для очільників громад наприкінці минулого року. Тоді, нагадаю, в ОТГ вже були прийняті бюджети на 2019 рік. По суті, НКРЕКП поставило громади перед фактом, що вони будуть платити більше, - говорить експерт, - У Білоберізькій ОТГ, приміром, опалювання шкіл здійснюється за рахунок електроенергії. Ведення даного тарифу збільшило витрати громади у чотири рази. За три місяці вони вже використали всі кошти, які цьогоріч були закладені на енергоносії. Наразі їм потрібно вишукувати додаткові кошти з інших статей бюджету. Нині ми шукаємо всі можливі механізми, аби відмінити цей тариф».
Ще одним важливим питанням, на переконання експерта, є сплата місцевими відділеннями Укрпошти податку з доходів фізичних осіб у бюджети ОТГ. За словами Максима Чопея, це питання було порушено на зустрічі з представниками всеукраїнської асоціації ОТГ.
«Сподіваємось, що завдяки підтримці всеукраїнської Асоціації це питання буде вирішено на національному рівні. Нині є необхідність в тому, щоб відділення Укрпошти сплачували податки за місцем здійснення господарської діяльності. Розмір сплати ПДФО залишиться для них тим самим, однак має відбутись певний перерозподіл. Наразі більшість податків йдуть до Коломиї, Івано-Франківська, великих вузлових населених пунктів. Реалізувавши наше прохання технічно, сплата податків буде надходити до бюджетів ОТГ», - сказав він.
Говорячи про виділення коштів на ремонт доріг громад з Дорожнього фонду, Максим Чопей наголосив на необхідності передбачення такого розподілу від загальної протяжності доріг. На його переконання, у такий спосіб будуть усунуті будь-які маніпуляції з боку чиновників.

http://firtka.if.ua/blog/view/v-agentsiyi-rozvitku-otg-prikarpattia-nazvali-naibilshi-problemni-pitannia-nad-virishenniam-iakikh-nini-pratsiuiut
В Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття назвали найбільші проблемні питання, над вирішенням яких нині працюють В Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття назвали найбільші проблемні питання, над вирішенням яких нині працюють Reviewed by Мар'яна on травня 13, 2019 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.