"Спільні межі": у Франківську відкриють ще один мурал

В понеділок, 27-го травня об 11.00 год відбудеться відкриття нового муралу “Спільні межі”, який знаходиться на стіні будинку за адресою: вул. Івана Франка, 5.
Мурал створено громадською організацією "Три двори" спільно з арт-студією Kickit Art Studio за ініціативою мешканців будинку №5 на вулиці Івана Франка.
Проект реалізовано за фінансової підтримки ґрантової програми Urban Space 100 і програми "Малі Ґранти Теплого Міста", а також технічно-матеріальної допомоги студії VisArt Decor.
"Цим проектом ми хочемо підкреслити важливість спільноти і її силу в дії, можливість творення і реалізації задумів та проектів", – Богдан Близнюк, координатор ініціативної групи жителів будинку №5 на вулиці Івана Франка.
Команда сформувалась влітку 2017 року під час спільної роботи над проектом "Три двори" в рамках урбаністичного фестивалю "Сеанс міського сканування", на якому зібрались активісти, мешканці, митці, архітектори та урбаністи та спільно розробляли ідеї для покращення дворів у центральній частині міста. В рамках фестивалю у дворі біля будинку №5 на вулиці Івана Франка було здійснене спільне прибирання території та обладнано маленький літній кінотеатр, де ввечері команда фестивалю та мешканці двору спільно перегляди фільми з урбаністичною тематикою.
З того часу активісти виношували, озвучували та обговорювали різні ідеї відновлення занедбаних дворів в центральній частині міста. Одна з таких ідей вилилась у проект, який передбачав створення муралу на стіні будинку за адресою: Франка 5, з попереднім вивченням думки жителів двору стосовно ескізу зображення.
Наприкінці 2018 року активісти заснували громадську організацію "Три двори" і виграли два гранти на загальну суму 55 882 грн від громадського ресторану Urban Space 100 (35 882 грн) і програми "Малі Ґранти Теплого Міста" (20 000 грн), додатково залучившись технічно-матеріальною підтримкою студії VisArt Decor.
Попри не дуже сприятливу погоду (дощі, грози), проект було успішно реалізовано у квітні-травні 2019 року.
"Основна мета проекту – привернути увагу містян до занедбаних дворів центральної частини міста та показати шляхи їхньої ревіталізації через міжсусідську партисипацію. Цей проект має одразу кілька нашарувань. По-перше, мурал не лише прикрасив стіну будинку, але й змінив вигляд усього двору – одного з найбільших прохідних дворів у центральній частині Івано-Франківська. По-друге, він сприяв залученості жителів двору до процесу його відновлення, адже ескіз малюнку було створений за їхньої участі. Ну і по-третє, цим проектом ми хочемо привернути увагу як громадськості, так і міської влади, до стану дворів у центральній частині міста", – Руслан Рудомський, голова ГО "Три двори", керівник проекту.
"Основною місією муралу є внесення у двір домашньої атмосфери і затишку. Композиція складається з патернів або пазлів, невеликих квадратів, які в сукупності формують загальну картину. Така структура муралу підкреслює спільність двору та важливість участі кожного мешканця у його подальшому творенні", – Віталій Грех, керівник арт-студії Kickit Art Studio, художній керівник проекту.
http://firtka.if.ua/blog/view/spilni-mezhi-u-frankivsku-vidkriiut-shche-odin-mural
"Спільні межі": у Франківську відкриють ще один мурал "Спільні межі": у Франківську відкриють ще один мурал Reviewed by Мар'яна on травня 26, 2019 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.