Чим корисна полуниця: та що вона дає нашому організму

Полуниця - це не лише соковита, смачна і ароматна ягода, але ще й чудовий лікарський засіб.

Ця рослина, у науці відома як Fragaria ananassa, належить до родини Rosaceae. Хоча полуниця з'явилася в Європі у 18 столітті, вона походить з Африки.
Чим корисна полуниця - що вона дає нашому організму?

  • Запобігає захворюванням серцево-судинної системи. Полуниця містить антиоксидант, відомий як антоціанін, який засвоюється організмом і допомагає покращити здоров'я серцево-судинної системи. Ця сполука зменшує запалення й також знижує рівень холестерину та тригліцеридів. Вона допомагає знизити ризик розвитку гіпертензії завдяки тому, що робить артерії еластичнішими та запобігає обструкціям. Якщо їсти полуницю два або три рази на тиждень, можна навіть зменшити ймовірність серцевого нападу або інсульту.
  • Зволожує. Завдяки високому вмісту води (понад 92%) полуниця є одним із найкращих зволожувальних продуктів, які тільки можна уявити. Вона чудово підходить для спекотних днів не лише тому, що добре освіжає, а завдяки здатності запобігати впливу зневоднення. Крім того, полуниця є одним із найкращих продуктів для спортсменів. Важливі мінерали, які вона містить, допомагають підтримувати нормальний баланс електродів в організмі.
  • Допомагає покращити настрій. Серед поживних речовин, які містяться в цій ягоді, є вітамін В1, відомий як "вітамін доброго настрою", який допомагає подолати дратівливість і сум. Ця поживна речовина засвоюється нервовою системою та стимулює її роботу, щоб збільшити вироблення гормонів, які відповідають за хороше самопочуття.
  • Покращує стан шкіри. Завдяки своєму складу поживних речовин і високому вмісту води ці маленькі ягоди є чудовим засобом для здоров'я та краси. Якщо їсти полуницю регулярно, це сприяє виведенню токсинів, які пришвидшують старіння, і водночас допомагає відновити баланс рН шкіри.
  • Бореться із запорами. Полуниця містить багато клітковини, яка в поєднані з водою покращує роботу кишківника, щоб сприяти виведенню відходів. Така властивість полегшує рух кишковим трактом.
  • Натуральний протизапальний засіб. Завдяки високому вмісту вітаміну С, полуниця зменшує запалення. Ці поживні речовини є секретом її протизапальних детоксикувальних і сечогіних властивостей, які сприяють виведенню відходів і нормальної роботи клітин. Саме тому цей фрукт добре знімає біль у м'язах і суглобах і навіть допомагає в лікуванні артриту.
  • Підтримують здоров'я очей. У полуницях високий рівень таких пігментів, як лютеїн. Цей каротиноїд позитивно впливає на здоров'я очей. У поєднанні з вітаміном С, він створює фільтр, який захищає очі від впливу ультрафіолетових променів і токсинів із навколишнього середовища. Таким чином, знижується ризик розвитку катаракти та дегенерації макули. Вітамін С підтримує здоров'я рогівки та сітківки і стримує наслідки старіння.
  • Зберігає мозок молодим. Флавоноїди, які містяться в цих маленьких ягодах, чудово оптимізують роботу мозку завдяки тому, що зменшують оксидативний стрес. 
  • Полуниця містить мало калорій. Допомагає контролювати голод та підтримує метаболізм, а це дуже рекомендовано для здорового схуднення.
Полуницю можна їсти як у свіжому вигляді, так і активно використовувати в кулінарії Існує безліч рецептів десертних страв, в яких застосовується ця ароматна і смачна весняна ягода.

Полуницю, можна використовувати у якості косметологічних масок. Виготовлені в домашніх умовах маски з полуниці здатні освіжити обличчя і омолодити шкіру. Головна перевага в тому, що вона підходить для будь-якого типу шкіри, навіть схильної до акне і запалень.
Чим корисна полуниця: та що вона дає нашому організму Чим корисна полуниця: та що вона дає нашому організму Reviewed by Мар'яна on травня 30, 2019 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.