Івано-Франківщина: потенційні кандидати рекламуються, але не реєструються

За спостереженням Громадянської мережі ОПОРА на Івано-Франківщині продовжуються дочасні активності агітаційної кампанії.
Із 11 зареєстрованих ЦВК станом на 16 червня кандидатів у нардепи від області розпочав агітацію лише один, натомість, незареєстровані кандидати рекламують себе активно.
Продовжують дочасну агітацію, про яку ОПОРА писала  раніше,  політична партія «Європейська солідарність», партія «Голос», ВО «Батьківщина», політична партія Українська стратегія. Ці партії провели виборчі з’їзди та сформували списки кандидатів, які будуть подані до ЦВК для реєстрації.
Також в області продовжується розміщення реклами потенційних кандидатів  у депутати Оксани Савчук, яку з’їзд партії ВО «Свобода» висунув кандидаткою в окрузі №83 (Івано – Франківськ) і Тараса Виноградника округ №86 (Долина), якого висунула по цьому округу партія Народний Рух України.
Оксана Савчук – одна з найактивніших потенційних кандидатів у плані реклами. Минулого тижня у Івано-Франківську, окрім білбордів, з’явились ще й «агітаційні куби», на яких різні більш чи менш відомі особистості позитивно висловлюються про Савчук, а також плакати з запрошенням на «Родинне свято».
Протягом тижня спостерігачі ОПОРИ фіксували нову порцію реклами політичного характеру в окрузі №84 – це, зокрема, білборди «Радикальної партії» із написом «Зупинимо реванш Москви. Радикальна партія» (партія вже провела з’їзд і висунула кандидатів), білборди депутата обласної ради Василя Поповича із написом «До Верховної Ради. Попович Василь. Команда Марцінківа», а також білборди із зображенням потенційного кандидата від  «Об’єднання Самопоміч» Богдана Станіславського – на білбордах напис «Такий як ти. Богдан Станіславський. Береже традиції». Щоправда, станом на ранок 16 червня Станіславського вже зареєстрували кандидатом.
Крім того, у 84-му окрузі розповсюджуються листівки потенційного кандидата Володимира Гергелюка «Команда Голосу. Володимир Гергелюк» , якого  недавно висунула партія «Голос» на своєму з’їзді.
В окрузі №88 (Коломия ) спостерігачі ОПОРИ виявили білборди народного депутата від фракції «Народного фронту» Андрія Іванчука. На білбордах написано «Я (сердечко) Покуття» та розміщено логотип благодійного фонду «Покуття», засновником якого є Іванчук.
«Проведення рекламних іміджевих кампаній із політичним підтекстом не суперечить виборчому закону. Без офіційної реєстрації кандидати не зобов’язані на друкованих матеріалах розміщувати вихідні дані та оплачувати рекламу з виборчого фонду. Згідно ч. 1 та 2 статті 70 Закону «Про вибори народних депутатів України» агітація розпочинається наступного дня після офіційної реєстрації кандидатів Центральною виборчою комісією. Хоча чимало партій у визначений термін провели свої з’їзди, але станом на сьогодні жодна із них не зареєструвала у ЦВК свої виборчі списки», - роз’яснює Богдан Морикіт, координатор спостереження ОПОРИ за виборами в Івано-Франківській області. 
Він також додає, що подання документів до ЦВК для реєстрації кандидатів у депутатів триває з 24 травня по 20 червня.
Реєстрація кандидатів  ЦВК  відповідно до  частини 10  статті 107 Закону  «Про вибори народних депутатів України» триватиме до 25 червня.
Івано-Франківщина: потенційні кандидати рекламуються, але не реєструються Івано-Франківщина: потенційні кандидати рекламуються, але не реєструються Reviewed by Мар'яна on червня 17, 2019 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.