У Калуші розроблять схему теплопостачання

Калуська міська рада готується внести зміни до програми фінансової підтримки КП «Водотеплосервіс» на поточний рік. Відповідні зміни цього тижня погодила бюджетна комісія міської ради.
Загальний бюджет програми — не змінюється і становить 10 млн гривень, інформують "Вікна".
Однією зі статей видатків програми є відшкодування витрат на опалення калушанам, які проживають у будинках, обладнаних будинковими приладами обліку тепла і користуються субсидіями і пільгами. Такі виплати у Калуші започаткували у 2017 році, оскільки за лічильником централізоване опалення виходить дорожчим за соціальну норму. Відтак різницю компенсує міський бюджет.
Торік допомогу отримали 1039 споживачів послуги централізованого теплопостачання на суму понад 2,5 млн гривень. Аналогічна сума була передбачена і на поточний рік. Однак через зміни у порядку призначення субсидії, кількість калушан, які їх отримували в останньому опалювальному сезоні зменшилася у рази. Тож цього року на випали використали близько 1 млн 350 тис. гривень.
Невикористані кошти, а це 1 млн 146 тис. гривень планують використати на інші цілі. Зокрема, як повідомив директор КП «Водотеплосервіс» Ігор Яковина, 288 тис. гривень спрямують на проведення геологічних робіт на водозаборах міста, 317 тис. гривень — на розрахунки за спожитий газ, 400 тис. гривень – на закупівлю труб для ремонту аварійних мереж теплопостачання (це 840 метрів труби), 50 тис. гривень — на запірну арматуру і 90 тис. гривень — на виготовлення схеми теплопостачання міста.
За словами керівника КП «Водотеплосервіс», у 2014 році підприємство вже виготовило схему теплопостачання міста і тоді були три альтернативні варіанти: передати мережі Калуській ТЕЦ, переходити на індивідуальне опалення чи будувати котельні.
Зараз є лише один варіант — перехід на індивідуальне опалення, оскільки критично багато споживачів міста вже відмовилися від центрального. У Калуші, як повідомив Ігор Яковина, є 5 будинків, де на центральному опаленні залишилися 1-2 квартири. А з серпня в усіх будинках, де є центральне опалення, повинні бути будинкові прилади обліку. Ставити тепловий лічильник за 30 тис. гривень у будинку, де послугою користується всього кілька споживачів, — не виправдано, це великий фінансовий тягар, насамперед, для людей.
http://firtka.if.ua/blog/view/u-kalushi-rozrobliat-skhemu-teplopostachannia
У Калуші розроблять схему теплопостачання У Калуші розроблять схему теплопостачання Reviewed by Мар'яна on червня 27, 2019 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.