Рятувальник розповів про таємничу печеру на Піп Івані

Чутки про таємничу печеру на вершині Чорногори ходили давно.
Раніше існування тут підземного розлому відчували люди із надздібностями, а років 15 тому допитливі місцеві мешканці у пошуках скарбів Довбуша знайшли вхід у печеру.
Вона знаходиться на висоті 1964 метри. Це лише на 58 метрів нижче від Обсерваторії. Всередині є верхній великий зал, кілька менших кімнат і близько 200 метрів досліджених ходів. У печері можливі обвали і вона є дуже небезпечною для відвідування туристами. Тому наразі вхід-щілину у неї закладено камінням.
БІЛИЙ СЛОН пропонує розповідь начальника Явірницького пошуково-рятувального відділення Василя Фіцака про цю унікальну знахідку.
Він разом зі спелеологами неодноразово спускався у розлом.
За його словами, наступного року спеціалісти планують знову повернутися сюди з науковою експедицією, розчистити завали та скласти мапу печери. Адже, можливо, її ходи тягнуться на сотні метрів... Але найбільший інтерес знахідки - у науковому плані. Тож науковці Міжнародного наукового центру "Обсерваторія" працюватимуть разом із спелеологами й відкриють ще багато таємниць гори Піп Іван.
http://firtka.if.ua/blog/view/riatuvalnik-rozpoviv-pro-taiemnichu-pecheru-na-pip-ivani-video
Рятувальник розповів про таємничу печеру на Піп Івані Рятувальник розповів про таємничу печеру на Піп Івані Reviewed by Мар'яна on липня 22, 2019 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.