Дзиняцька ОТГ: перевага зміни правил

З ініціативи Івано-Франківського регіональне відділення Асоціації міст України відбувся престур у Дзвиняцьку ОТГ Богородчанського району в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який впроваджує Асоціація міст України.
Дзвиняцька ОТГ розташована біля підніжжя українських Карпат. Відстань до обласного центру – 34 км, а до районного центру – 14 км. Територією громади проходить дорога державного значення Івано-Франківськ – Гута. До складу цієї ОТГ входить 4 села: Дзвиняч, Росільна, Космач і Міжгір’я. Площа громади – 7120 га, її чисельність – 7 934 осіб. Найбільше за площею та кількістю населення село громади – Росільна, однак адміністративним центром став Дзвиняч, який має зручніше розташування і розвиненішу інфраструктуру.
За словами голови Дзвиняцької ОТГ Миколи Волочія, жителі громади беруть активну участь у її розвитку. Зокрема, недавно допомагали готувати до відкриття дошкільний заклад у Дзвинячі, в усіх населених пунктах громади самостійно встановлювали автобусні зупинки, які придбано за власні надходження. Люди часто самоорганізовуються, наприклад створили спеціальні групи, які патрулюють ліси, щоб запобігти неконтрольованому вирубуванню, звернув увагу Микола Волочій.
Другий рік тут працює молодіжна рада, яка допомагає планувати і втілювати у життя соціальні та інші проекти, спрямовані на розвиток громади.
На території ОТГ видобувають нафту і газ. Важливою галуззю місцевої економіки є деревообробка, якою займається найбільше місцеве підприємство ТзОВ «Уніплит».
Микола Волочій підкреслив, що перед громадою стоїть виклик розширення бази платників податків і покращення рівня їх сплати. Для цього потрібно розвивати підприємництво і формувати сприятливий клімат для бізнесу. На території ОТГ є поклади корисних копалин, розробка яких може стати важливою галуззю місцевої економіки.
З огляду на географічне розташування Дзвиняцька ОТГ може стати привабливою для інвесторів. Все ж головною перешкодою для розвитку бізнесу є погана якість доріг.
Освітня мережа ОТГ складається з чотирьох шкіл (по одній у кожному селі) і дошкільного закладу у Дзвинячі, який збудовано після об’єднання, а його відкриття вважають одним з найбільших досягнень громади. Але, на жаль, на території ОТГ немає закладів позашкільної освіти. Батьки відправляють своїх дітей до музичної і спортивної шкіл в Богородчанах і в Солотвині.
Одним з найбільших досягнень ОТГ вважають відновлення роботи критого басейну. Однак утримання цього об’єкта витягує величезні кошти з бюджету громади. Тому надзвичайно важливо зменшити витрати на підігрів басейну. Для цього планують на даху встановити сонячні батареї.
За два роки роботи громади у новому форматі тут зуміли чимало зробити, зокрема встановили бруківку біля садка, де відновили водопостачання, зробили ремонти тепломережі у Космацькій гімназії, системи опалення та водопостачання у Росільнянському ліцею тощо. У населених пунктах об’єднаної громади провели ремонти та благоустрій вулиць, облаштували вуличне освітлення. Зроблено капітальні ремонти Міжгірської та Космацької гімназій та багато інших добрих справ. Нині в ОТГ діє система збору твердих побутових відходів.
Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук, який взяв участь у престурі, в розмові з журналістами наголосив: «Громада утворена у 2017 році у складі 4 сільських рад набула статусу ОТГ з відповідними повноваженнями та відповідальністю. До сфери діяльності Дзвиняцької ОТГ перейшли освіта, культура, медицина, соціальна сфера та можливість самостійно формувати бюджет з конкретними цілями та завданнями. За 2 роки роботи громада отримала понад 4,7 млн. грн. коштів інфраструктурної субвенції, що дало можливість не замовчувати проблеми у громаді, а системно їх вирішувати.
Упродовж І півріччя комунікація громади із платниками податків дозволила наповнити бюджет ОТГ власними надходженнями на суму понад 5 млн. грн. і це більше порівняно з минулим роком на 25 відсотків. Основні надходження від ПДФО – 3 млн. грн. та єдиного податку – близько 1 млн. грн.
Важливо, що громада під час прийняття рішень використовує  партнерські  відносини, долучаючи представників з різних сфер ОТГ, зокрема з бізнесу, освіти, медицини, культури, комунальної сфери, органів влади та громадських організацій, формуючи цим власну модель стратегічного розвитку».
Дзиняцька ОТГ: перевага зміни правил Дзиняцька ОТГ: перевага зміни правил Reviewed by Мар'яна on серпня 15, 2019 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.