Церкви не буде: суд зобов’язав забрати капличку та хрести зі скандальної ділянки біля міського озера

Господарський суд Івано-Франківської області визнав незаконним рішення виконкому про надання дозволу встановлення каплиці на Південному Бульварі неподалік міського озера у Франківську, а церкву зобов’язав звільнити земельну ділянку від тимчасових споруд і будівельних матеріалів.
Суд встановив, що виконком надав дозвіл Управлінню Івано-Франківської єпархії УПЦ КП на встановлення каплиці на земельній ділянці, яка справді належить позивачу на праві оренди, пише  Курс.
Розміщення будь-яких споруд на цій ділянці, постановив суд, є “неправомірним втручанням в його право оренди і в його право на самостійне господарювання”.
З відповідним позовом до суду звернулося ТОВ “Розважально-відпочинковий центр “Гаразд” у січні цього року, фактичним власником якого є підприємець Костянтин Бородайко.
Нагадаємо, минулого року в Івано-Франківську на розі вулиць Південний Бульвар-Романа Гурика освятили хрест та місце під каплицю Святого Духа. У такий спосіб міська влада вирішила боротися із забудовником "Гаразд Україна", який має намір звести на території зеленої зони торгово-розважальний центр.
У грудні 2018 року поблизу міського озера міський голова Руслан Марцінків разом із депутатами міськради та Муніципальною вартою встановили намет, щоб не допустити до ділянки забудовника – підприємця Костянтина Бородайка.
Після того виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради прийняв рішення надати дозвіл Івано-Франківській УПЦ КП на будівництво каплички на земельній ділянці площею 4 га на вулиці Південний бульвар. 27 грудня на території освятили хрест, а 28 грудня встановили ялинку.
10 січня, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків запросив предстоятеля Православної церкви України Епіфанія до Івано-Франківська завітати на освячення каплички на ділянці біля озера.
До слова, історія із цією земельною ділянкою триває з початку 2000-х років. Міська рада змушена була відкласти затвердження нового генерального плану міста на невизначений термін через позов фірми "Розважально-відпочинковий центр "Гаразд" Костянтина Бородайка. 
Також, франківський забудівник пішов до суду шукати захисту від мерської каплички. ТОВ “Розважально-відпочинковий центр “Гаразд” оскаржило рішення виконкому та просило суд зобов’язати відповідачів (виконком та церкву) звільнити земельну ділянку від тимчасових споруд і будівельних матеріалів.
Доки тривали суди, на спірній ділянці встановили 15 хрестів та збудували капличку, яку освятили 7 квітня на Благовіщення.
Крім того, церква просила виділити земельну ділянку в районі міського озера площею 0,03 га для будівництва каплиці, а виконком прийняв рішення про розміщення такої споруди на земельній ділянці площею 4 га.
Цікаво, що штамп з електронного реєстру свідчить, що Управління Івано-Франківської єпархії УПЦ КП подало звернення 27 грудня 2018 року о 13:15 год., а виконком почався о 13.00.“Того ж дня прийнято і оскаржуване рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради без будь-яких попередніх узгоджень, без проектів та резолюцій, без обговорення тощо”, – йдеться в рішенні.
Суд вказує на те, що відповідно до регламенту звернення мало надійти не пізніше як за 7 днів до засідання виконавчого комітету.
“Крім того, розгляд звернення, що стосується надання земельної ділянки, згідно із законодавством (Земельний кодекс України, Закон України “Про місцеве самоврядування”), взагалі не належить до компетенції виконавчого комітету”, – йдеться в рішенні суду.
Отже, суд визнав незаконним рішення виконкому, а Управління Івано-Франківської єпархії УПЦ КП зобов’язав відновити стан земельної ділянки “шляхом звільнення земельної ділянки від тимчасових споруд і будівельних матеріалів”. Тобто зобов’язав церкву прибрати з ділянки капличку та хрести.
Поки що відповідачі не погоджуються з таким рішенням суду. На днях виконком Івано-Франківської міської ради та Управління Івано-Франківської єпархії УПЦ КП подали апеляційні скарги до Західного апеляційного господарського суду.
Суд відкрив апеляційне провадження, але дату засідання ще не призначив.


Церкви не буде: суд зобов’язав забрати капличку та хрести зі скандальної ділянки біля міського озера Церкви не буде: суд зобов’язав забрати капличку та хрести зі скандальної ділянки біля міського озера Reviewed by Мар'яна on серпня 22, 2019 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.