Бронхіт - поширене захворювання органів дихання, що характеризується ураженням слизової оболонки бронхів. Бронхіт може виникнути як самостійна хвороба, так і розвинутися внаслідок ускладнення після застуди і грипу. Розповідає лікар-пульмонолог «Амбулаторії сімейної медицини» - Синько Уляна Володимирівна.
Гострим та затяжним бронхітом в більшості випадків займаються сімейні лікарі. Коли - бронхіт хронічний, лікуванням займається лікар-пульмонолог.
Що таке хронічний бронхіт?
Хронічний бронхіт - це хронічне дифузне (розповсюджене) запальне захворювання бронхів, яке супроводжується постійним кашлем з виділенням харкотиння не менше 3-х місяців на рік протягом 2-х і більше років. При хронічному бронхіті вказані симптоми не пов’язані з будь-якими іншими захворюваннями бронхолегеневої системи, верхніх дихальних шляхів або інших органів і систем.Основними симптомами хронічного бронхіту є наступне:
- Кашель, він може бути, продуктивним або ж навпаки;
- Задишка;
- Дискомфорт в грудній клітці;
- Можлива підвищена температура тіла.
Розвиток хронічного бронхіту зумовлений із тривалим подразненням повітроносних шляхів шкідливими агентами. Для того, щоб виник хронічний бронхіт, мають бути присутні зовнішні та/або внутрішні фактори ризику.
До зовнішніх факторів відносять:
- тютюнопаління;
- вдихання кислот та лугів;
- вплив гарячого та холодного повітря;
- алергія;
- вплив інфекційних збудників.
Внутрішні фактори, що сприяють виникненню хронічного бронхіту:
- часті захворювання ротоглотки;
- порушення роботи нервової системи;
- порушення на рівні імунної системи;
- неповноцінне функціонування дихальної системи в цілому.
Діагностика захворювання
Для того, щоб діагностувати захворювання, обов'язково проводяться такі лабораторні дослідження.Здається загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою.
Рентгенографія органів грудної клітки.
Аналіз мокротиння на мікроскопію. Виявляють характер слизового або гнійного секрету.
Виходячи з цього, підбирається тактика лікування. Не варто займатися самолікуванням, призначати собі антибіотики, важливо вчасно звернутися до спеціаліста.
Профілактика захворювання бронхів
Разом з питанням про те, як вилікувати бронхіт, варто вивчити методи профілактики захворювання. Вторинна профілактика це – стимулювання імунної системи організму, загартовування, запобігання переохолоджень, профілактика вірусних інфекцій, та вчасно займатися лікуванням захворювання. Щодо первинної, не палити, та берегти довкілля навколо себе.
Хронічний бронхіт: лікар-пульмонолог
Reviewed by Мар'яна
on
серпня 21, 2019
Rating:
Немає коментарів: