Франківські студенти-медики провалили IFOM: Супрун обіцяє покарати винних за саботаж

З першого по третє липня студенти медичних університетів третього курсу спеціальності “Медицина” складали міжнародний іспит з основ медицини — IFOM (International Foundations of Medicine). Цей іспит відбувся у рамках Єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ).


 В. о. Міністра охорони здоров'я України Уляна  Супрун презентували результати.
Так:
  • Іспит складало 10 099 студентів. 
  • Не з’явились 2783. При цьому переважна більшість — 2194 студенти не прийшли на іспит без поважної причини.
  • Лише 45 людей не з’явились з поважної причини, яку вони підтвердили документом. Інша частина — 544 людини на час проведення іспиту були відраховані, або знаходилися в академічній відпустці.
  • Середній відсоток правильних відповідей — 30,2% по всій групі (що здавали українською, англійською чи російською). 
  • У березні студенти-медики здавали IFOM у рамках моніторингового дослідження українською мовою. Тоді середній відсоток правильних відповідей склав 26,6%. http://bit.ly/31mJ7nq
"Попередній аналіз результатів показує, що рейтинг кожного університету співвідноситься з явкою на іспит — медуніверситети з високою явкою мають високий рейтинговий бал за успішністю. Серед них Запорізький, Львівський, Тернопільський, Буковинський, Вінницький університети. Ті університети, які найбільше саботували, мають найнижчі бали. Жодного разу за всю історію проведення іспитів державної атестації ми не стикались з таким спротивом і саботажем, як під час проведення IFOM", - пояснює Супрун.
До прикладу, студенти ХНУ ім. Каразіна у перший день здачі іспиту перекрили вхід в університет. Аудиторії, де повинні були проходити іспити, були зачинені. Пізніше аудиторії відкрили, проте комп'ютери не були готові для роботи, а деякі зовсім не працювали.
Студенти Івано-Франківського медичного університету (ІФНМУ) перекрили вхід в університет, бігали з камерами, знімали тих студентів, які намагалися йти складати іспит з погрозами, якщо ті підуть. Були також погрози спостерігачам, студенти вривалися в аудиторії, де проходили іспити. І це лише невелика частина прикладів.
Крім цього, в перший день здачі іспиту одному з іноземних студентів з Йорданії Аль-Шлюль Мохаммаду Абед Аллах Мохаммаду вдалося сфотографувати близько 50 тестових завдань і поширити їх в мережі. Тобто студенти, що здавали пізніше, мали можливість побачити деякі питання заздалегідь.
"Характерним для цього IFOM є те, що в переважній більшості, студенти, які саботували іспит і не прийшли на нього, — це студенти-іноземці. По суті ті, хто приїхав в Україну не отримувати знання лікаря, а просто придбати диплом. Бо тут до впровадження цього іспиту така опція завжди була. Але IFOM — це повністю незалежний іспит, який виключає таку можливість. І його введення означає фактично нову еру в медичній освіті в Україні. Це кінець епохи продажу дипломів лікаря. Для всіх.
До речі, координувала процес зі зриву іспиту колишня багаторічна очільниця Центру тестування МОЗ України — Ірина Булах. Людина, яка “гарантувала” прозорість і чесність тестування КРОК для студентів медиків, виявилась головним противником непідкупного тесту. Всіх, хто причетний до саботажу, буде покарано. Зараз створюється міжвідомча комісія, що розслідуватиме порушення та розроблятиме необхідні зміни до чинних нормативних документів, щоби не допустити такі порушення у майбутньому. Відповідальність за них буде більш жорсткою", - наголосила Уляна Супрун.
Франківські студенти-медики провалили IFOM: Супрун обіцяє покарати винних за саботаж Франківські студенти-медики провалили IFOM: Супрун обіцяє покарати винних за саботаж Reviewed by Мар'яна on серпня 07, 2019 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.