Ситуація критична: бюджетникам на Прикарпатті боргують понад 176 млн грн зарплати

Івано-Франківщина знаходиться у найгіршому становищі серед усіх регіонів щодо виплати зарплати - на Прикарпатті найбільший борг.
Про це сьогодні говорили під час наради у голови Івано-Франківської ОДА Дениса Шмигаля.
«Станом на 1 вересня заборгованість складає 176,1 млн гривень. 42,5 млн по Івано-Франківську, решта - по районах. На це впливає незабезпеченість бюджету. Деякі ОТГ свідомо підійшли до неправильного формування бюджету, що і спричинило заборгованість», - говорить Ірина Мацькевич, директор Департаменту фінансів ІФ ОДА.
Ситуація у цьому році залишається складною, а до кінця року стане критичною.
«Вибачайте за емоції. Заберіть у нас ПТУ. З 1 січня ви фінансуєте їх, ви не даєте нам дотацій. Дістало вже, вибачте, але пора говорити правду. Віддайте нам наші гроші, віддайте інсулін. Ви нам винні 6,5 млн. Ви маєте сидіти в Києві і вибивати ці кошти. Даруйте, але цього не буде.», - каже міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.
«Ми маємо спільно подумати, як це вирішити. Наступний рік будемо формувати бюджет по-іншому. В мене є величезні надії на завершення децентралізації. Насправді, цифрами завжди можна маніпулювати. Реально є борг, 55 млн протерміновано. Протермінованих боргів в нас бути не може», - каже голова ІФ ОДА Денис Шмигаль.
Відтак, очільник області запропонував, щоб кожен голова міста та громади підготував інформацію щодо заборгованості по зарплатах.
"Ми будемо шукати спільні шляхи вирішення. До кінця тижня чекаємо пропозицій і бачення, але не треба писати, щоб все дофінансувала держава», - резюмував Шмигаль.
Ситуація критична: бюджетникам на Прикарпатті боргують понад 176 млн грн зарплати Ситуація критична: бюджетникам на Прикарпатті боргують понад 176 млн грн зарплати Reviewed by Мар'яна on вересня 11, 2019 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.