Дмитро Дубілет: з 1 жовтня в Україні скасують паперовий документообіг між органами

З 1 жовтня в Україні планують припинити паперовий документообіг між державними органами, а також оцифрувати всі існуючі документи.
Про це на своїй сторінці у Facebook написав міністр Кабінету міністрів і радник глави СБУ Дмитро Дубілет, інформує  Економічна правду.
"Кожного місяця держоргани шлють один одному через загальні і спеціалізовані поштові служби десятки, якщо не сотні тисяч паперових документів. З 1 жовтня ми маємо намір це припинити", - написав Дубілет.
Він зазначив, що 4 вересня планує винести це рішення на засідання Кабміну, пояснивши, що "інфраструктура для цього є, не було лише політичної волі".
Також міністр уточнив, що поки що мова йде тільки про документообіг, а не про документообіг, який має на увазі узгодження документів усередині держорганів.
Повна діджиталізація документообігу, зазначив Дубілет, це завдання на найближчі 1-2 роки.
Крім того, за його словами, на сьогоднішній день є низка документів, які поки не можна перевести в цифру через закони.
"Їх ми у вересні не чіпаємо. Ми їх ретельно проаналізуємо і теж оцифруємо, але для цього потрібно буде міняти закони. Сподіваюся, до кінця року внесемо в Раду пропозиції", - додав міністр.
На даному ж етапі планується "одним махом" перевести всі документи в цифру, "не розбираючись в їх суті", зазначив він.
"Однак, упевнений, 90% цих документів не потрібні самі по собі - ні в папері, ні в цифрі. Найближчим часом почнемо їх ревізію і випалювання. Краще, ніж електронний документ, може бути тільки неіснуючий документ", - резюмував міністр.
Нагадаємо, 30 липня президент Володимир Зеленський підписав указ "Про деякі заходи щодо поліпшення доступу фізичних та юридичних осіб до електронних послуг" і дав Кабміну кілька завдань щодо впорядкування роботи держреєстрів і послуг онлайн.
30 серпня "Укроборонпром" завершив перехід на електронний документообіг. Зазначається, що з моменту впровадження електронного документообігу час доставки листів від концерну до адресатів скоротилося від 2-5 діб до 1-2 годин, а узгодження документів прискорився до 2-3 годин.

Дмитро Дубілет: з 1 жовтня в Україні скасують паперовий документообіг між органами Дмитро Дубілет: з 1 жовтня в Україні скасують паперовий документообіг між органами Reviewed by Мар'яна on вересня 03, 2019 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.