У 2020 році може зрости вартість пачки сигарет до 100 гривень

Ухвалення законопроекту №1210 "Про внесення змін до Податкового кодексу України" передбачає зростання ставки акцизного податку на сигарети у 2,5 раза, що призведе до зростання цін у 2,5-3 рази — до 80-100 гривень за пачку сигарет з 1 січня 2020 року.
Про це повідомила директорка із зовнішніх зв'язків ПАТ "Філіп Морріс Україна" Наталія Бондаренко, інформує "Інтерфакс-Україна".
"Зміни, передбачені законопроектом №1210, несуть високі ризики як для тютюнової галузі, так і для держави. Збільшення цінового розриву з країнами-сусідами і низька купівельна спроможність громадян може призвести до різкого зростання рівня контрабанди", — зазначила вона.
За оцінками "Філіп Морріс Україна", обсяг нелегального ринку може досягти 27 млрд сигарет, тобто близько 50% легального ринку тютюнових виробів.
"Це спричинить значне зниження продажів легальними виробниками, а держава відповідно не отримає очікуваних доходів від акцизного податку від тютюнової індустрії. Ми вже спостерігали наслідки політики 30-40% щорічного підвищення ставок акцизу за минулі чотири роки — зростання нелегального ринку в сім разів за цей період", — зауважила Бондаренко.
Директор із зовнішніх зв'язків "Філіп Морріс Україна" звернула увагу, що законопроект також пропонує в чотири рази підвищити ставки оподаткування на тютюновмісні вироби для нагріву, змінивши при цьому і підхід до оподаткування даної категорії тютюнових виробів.
"За нашими даними, понад 400 тис. курців в Україні і 11 млн людей у ​​світі вже відмовилися від куріння сигарет на користь використання технології нагріву тютюну", — повідомила Бондаренко.
Що стосується принципів формування підходу до величини податкового навантаження, в "Філіп Морріс Україна" вважають, що варто звернутися до досвіду Великобританії, де два роки поспіль застосовується диференційований підхід до продукції, що містить нікотин - велике податкове навантаження застосовується до сигарет, як найбільш шкідливої ​​продукції.
У свою чергу в "JTI Україна" і "Брітіш Американ Тобакко Україна" висловили сподівання, що ця ініціатива є технічною помилкою.
"У чинному Податковому кодексі чітко прописано план підвищення акцизних ставок до 31 грудня 2024 року. А відповідно до підпункту 215.3.2. Податкового кодексу підвищення ставок до 90 євро за 1 тис. сигарет має відбутися з 2025 року", — зазначив директор з корпоративних питань і комунікацій, "JTI Україна" Гінтаутас Діргела.
Законопроект №1210 "Про внесення змін до Податкового кодексу України в частині вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних і логічних неузгодженостей в податковому законодавстві" авторства глави парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева був зареєстрований 30 серпня поточного року.
У 2020 році може зрости вартість пачки сигарет до 100 гривень У 2020 році може зрости вартість пачки сигарет до 100 гривень Reviewed by Мар'яна on вересня 13, 2019 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.