21 вересня Наукове містечко "Нова енергія" відсвяткувало своє 3-річчя


21 вересня Наукове містечко «Нова Енергія», яке полюбилося багатьом діткам та дорослим, та для багатьох асоціюється з експериментами, інноваціями і цікавими науковими програмами,відсвяткувало своє 3-річчя. Це багато чи мало? За мірками існування Всесвіту-це навіть не Мить. Для матері, яка виховує дитя – це Вічність. 


Любов до дітей, своєї країни та рідного міста, прагнення змін в освіті та мисленні людей поєднала проактивних людей, які не хочуть чекати чуда і сидіти, а хочуть творити зміни тут і сьогодні . Три роки для команда «Нової Енергії» – це Вічність, з огляду на те, скільки всього зроблено за цей час: 40 тис. відвідувачів Наукового містечка за три роки, понад 1300 екскурсій у науковому музеї, 390 наукових шоу і 80% відвідувачів – це діти та молодь.

Проєкт Наукове містечко «Нова Енергія» зі стартапу перетворився на потужний освітній центр, де можна навчатися, експериментувати, у прямому сенсі доторкнутися до наукових відкриттів та фізичних законів через музейні інтерактивні експонати. Експозиція наукового музею налічує понад 50 інтерактивних експонатів. Цьогоріч ми презентуємо ще 5 нових, які демонструють оптику, магнетизм та акустику. Дітям дуже подобається у нашому науковому музеї, а строгі дорослі – перетворюються на дітей!

За три роки існування команда «Нова Енергія» створила 3 унікальні наукові шоу, аналогів яким не має в Україні, тому що для їх проведення потрібні спеціальне обладнання та дуже дорогі реактиви. Наукове шоу високих напруг «TESLA ENERGY SHOW», шоу вогню «ALLхімія», шоу наднизьких температур «Шостий елемент» - звучить як назви фантастичних фільмів. А насправді - це круті наукові перформанси, де блискавки на трансформаторі Ніколи Тесла сягають 1,5 м, залізо добувається за температури 2500 ᴼС, а у залі температура падає до -196 ᴼС. Шоу – це прекрасний спосіб показати дітям цікаву сторону науки та пробудити інтерес до навчання.
У «Новій Енергії» успішно проводяться освітні курси для дітей за популярним у світі напрямом вже не STEM-навчання (S-science, T-technologies, E-engineering, M-math), а STEAM – де А-arts – адже мистецтво та креативність є обов’язковими складовими нашого навчального процесу. Інноваційні методики, найсучасніші технології, обладнання та матеріали, проєктний підхід – саме так наші учні здобувають знання, навчаються працювати в команді, розвивають критичне мислення та інші soft-skills, які відповідають за участь у робочому процесі, високу продуктивність праці.На сьогоднішній день діти навчаються на 13 навчальних курсах за напрямами ІТ-освіта, природничі науки, архітектура та дизайн, 3D технології. З минулого року на базі містечка почали організовувати дуже цікаві наукові кемпи для дітей, майстер-класи, де вдало поєднуються розваги та навчання.

Освіта для дітей у Науковому містечку «Нова Енергія» - це STEАM за принципами EDUTAINMENT (навчання через гру) та LEARNING by DOING (навчання через практику та експерименти) - навчання після школи, яке готує учнів до успішного працевлаштування в майбутньому.

Сталий розвиток суспільства, енергоощадливість та енергосвідомість – популярний напрям навчань для дорослих. Тренінги з енергоефективності відвідують представники ОТГ, ОСББ, приватних та державних підприємств, а також та пересічні свідомі громадяни.
Участь у різноманітних українських та міжнародних проектах дозволяє розвиватися, досягати нових горизонтів, робити якісну освіту європейського зразка доступною. До речі, на святкуванні 3-ох річчя Наукового містечка відбулося нагородження старшокласників, які взяли участь в одному з проєктів наукового містечка «Школа передових технологій» в рамках міжнародної програми «Make your mark», який ми проводили спільно з Компанією Київстар.

«Нас дуже часто порівнюють з Коперником. І ми не ображаємося, навпаки - це приємно, а особливо, коли так говорять делегації та відвідувачі з Польщі. Насправді, географія відвідуваності «Нової Енергії» вражає. У науковому містечку побували гості не лише із Західної України, а й з багатьох куточків України. Канада, Норвегія, Туреччина, Голандія, Судан і це не повний перелік відвідувачів з 4 континетів нашої планети» - зазначає керівник та співзасновник Наукового містечка Максим Карпаш.
«Цьогоріч ми стали Філіалом дуже цікавого для нас проєкту #дівчатаSTEM, який спрямований на подолання гендерних стереотипів при виборі професії, а також на підвищення віри дівчат у власні здібності та можливість побудувати STEM кар’єру в Україні. Дівчата не активно обирають STEM-галузь. За останніми дослідженнями, серед працівників у STEM лише 23% жінки . Жінки не знають про переваги та можливості при виборі технічних професій. В Івано-Франківському регіоні працюють понад 50 ІТ-компаній і це чудова нагода відкрити цю галузь для дівчат» - ділиться останніми новинами співзасновниця Наукового містечка «Нова Енергія» Ірина Дарвай.
«Думай. Досліджуй. Дій» - це гасло «Нової Енергії». Спонукати дітей досліджувати світ, навчити їх вчитися – бо це навик, який потрібен кожній людині в сучасних умовах розвитку технологій. Тут знають як досягти таких цілей. Велика мрія та клопітка праця команди перетворили Наукове містечко «Нова Енергія» на потужний освітній центр на перетині науки, гри та сучасних технологій.
21 вересня Наукове містечко "Нова енергія" відсвяткувало своє 3-річчя 21 вересня Наукове містечко "Нова енергія" відсвяткувало своє 3-річчя Reviewed by Мар'яна on вересня 25, 2019 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.