"Ярмарок у Делятині" якими стравами пригощали прикарпатців

Цими днями в селищі Делятин Надвірнянського району відбувся фестиваль “Ярмарок у Делятині”. У його рамках працювала локація з їжею різних культур, яку організували учасники проєкту “Зміцнюємо громади, об’єднуючи Україну”, що реалізовується “Молодою Просвітою” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Свої страви презентували Івано-Франківська обласна діаспора конгресу азербайджанців України, студенти Івано-Франківського національного медичного університету з Йорданії, студенти Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу з Єгипту, Еквадору, Індії, а також представники львівської громадської організації “Молода Лемківщина”.
Після приготування страв на кухні привітних делятинців, учасники пройшли урочистою ходою центральною вулицею у своїх національних костюмах. Потім традиційну їжу презентували на місцевому стадіоні, де зібралося на свято сотні людей. Мешканці змогли спробувати різні екзотичні наїдки. Наприклад, індійський бір’яні – страва з рису зі спеціями, м’яса та овочів. Або єгипетська молохія – суп на основі листя джуту.
“Кухню кожної країни важко уявити, коли ти куштуєш її за кордоном, - розповідає Isax Estevan Parra Andrade з Еквадору. – Непросто приготувати щось з еквадорської кухні в Україні, бо наші продукти сильно відрізняються від ваших. Так що моя страва вийшла трохи іншою. Я вибрав класичну еквадорську страву ''болон''. Вона готується із зеленого банану (плантану) і бекону. Це ідеально, легко, і всі продукти можна купити тут».
Під час споживання “Долми літньої” з перцю, баклажанів і помідорів, цікаво було більше дізнатися від місцевої діаспори про Азербайджан, який, за їхніми словами, розвивається не зовсім за канонами азіатської країни. Тут є поєднання національного колориту і прогресивних поглядів. Те ж саме говорять про свою державу і йорданці. В Йорданії є одне із сучасних див світу – місто в камені Петра. А традиційна страва – менсаф – баранина з рисом, зварені в сметані і посипані горіхами.
“Грибна юшка – це страва мого дитинства, яку мені готувала моя бабуся лемкиня Анастасія, - говорить Мар’яна Остафій з львівської ГО “Молода Лемківщина”. – Часто я слухала її розповіді про чарівні лемківські ліси, які були багаті ягодами та грибами”.
Організаторка заходу від ГО «Молода Просвіта Прикарпаття» Діана Торконяк розповідає, що цінність такого дійства – у пізнанні культури інших народів. Бо, хоч ми й різні, нас об’єднує любов до смачної кухні.
Проєкт “Зміцнюємо громади, об’єднуючи Україну” організовує Івано-Франківська обласна організація “Молода Просвіта” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
"Ярмарок у Делятині" якими стравами пригощали прикарпатців "Ярмарок у Делятині" якими стравами пригощали прикарпатців Reviewed by Мар'яна on вересня 23, 2019 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.