Прикарпатські громади спільно з нардепами працюватимуть для успішного завершення процесу децентралізації

В Івано-Франківську відбулася прес-конференція депутатів України від Прикарпаття Оксани Савчук, Зіновія Андрійовича, Iгоря Фріса, а також міського голови Івано-Франківська, голови Iвано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Руслана Марцінківа і виконавчого директора Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрія Стефанчука.
Юрій Стефанчук, який розпочав пресконференцію, наголосив:
«Кабінет Міністрів України презентував проект Державного бюджету на 2020 рік, і наступного року заплановано завершення процесу децентралізації, громад щодо подальшого їх розвитку. Керівники громад, напрацювали низку пропозицій, тому діалог з парламентарями дозволить їм виокремити ключові закони необхідні для  завершення децентралізації і для того, щоб сформувати головний фінансовий документ наступного року. Важливо заздалегідь, спираючись на дієві кейси чинних громад та успішність бюджетної децентралізації, створити максимально сприятливі умови для завершення реформи місцевого самоврядування. Ми не можемо допустити експериментів - це буде неправильно стосовно жителів громад та тих лідерів, які впродовж 5 років впровадження реформи, брали на себе відповідальність. Тому команда експертів регіонального відділення Асоціації міст України, представляючи інтереси місцевого самоврядування, готова до системної роботи з народними депутатами України. Ми переконані, що це сприятиме якісному реформуванню місцевого самоврядування та територальної організациї влади».
Своєю чергою Руслан Марцінків звернув увагу, що реформа децентралізації має багато позитивних моментів, але не менше питань.
«Хочу подякувати нашим депутатам. Завдяки їм вдалося відстояти пайову участь. Далі продовжуватимемо будувати дитячі садочки. У місцевого самоврядування є декілька проблем: відміна акцизу на пальне, акциз на тютюн та алкоголь, новий адміністративно-територіальний устрій, недофінансування освіти та медицини, оренда землі», - каже міський голова.
Народний депутат України Зіновій Андрійович, завдяки активній позиції якого вдалося зберегти вагомий фінансовий ресурс для місцевих бюджетів – пайові внески, акцентував:
«Нам вдалося, хоча із труднощами, знайти компроміс і прийняти правильне рішення – зберегти фінансовий ресурс на місцях для продовження розбудови територіальних громад. Впевнений, що збереження інституту пайових внесків, дозволить отримати чимало позитивних результатів в соціально-економічному розвитку міст, ОТГ, селищ, сіл!».
Зіновій Андрійович спільно з колегами безкомпромісно відстоювали інтереси органів місцевого самоврядування з метою не допустити згортання бюджетної децентралізації. Напередодні голосування нардеп виступив проти скасування пайових внесків та запропонував удосконалити механізм нарахування, сплати та використання коштів пайових внесків, що сприятиме більшій прозорості, ефективності та зменшить корупційні ризики.
Члени Комітету погодилися розглянути таку пропозицію та доопрацювати це питання.
Відтак депутати проголосували за законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні» (№1059 від 29.08.2019 р.) з тими правками, які не скасовують пайові внески, а вдосконалюють механізм їх нарахування, сплати та використання.
Оксана Савчук зазначила:
«У Верховній Раді запропонували проект Закону «Про Державний бюджет України на 2020 рік». Передбачений розмір доходів бюджету – 1 079,5 млрд грн, а видатків – 1 170 млрд грн. Суттєво збільшуються витрати на РНБО, натомість зменшено видатки на соціально-економічний розвиток. Маємо розуміти, що громади та місцеве самоврядування мають бити на сполох. Адже бачимо зменшення субвенцій на освіту та медицину, немає субвенцій на заходи для підвищення якості освіти, будівництво майданчиків для занять ігровими видами спорту, ремонту існуючих і будівництво нових спортивних споруд, басейнів. Також із введенням в дію реформи медицини в повному обсязі у 2020 році не вистачатиме коштів на забезпечення наданих послуг у цій галузі. Йдеться також і про заробітні плати медичним працівникам. Крім того, в проекті Закону «Про Державний бюджет на 2020 рік» не передбачено збільшення індексації землі, припинено зарахування частини акцизного податку (37 млн грн). Окремо про пайову участь: представники найбільшої фракції вважають, що інтереси 2-х сотень забудовників важливіші за інтереси всіх мешканців країни, адже пайову участь, яку продовжили тільки на 1 рік, наразі не замінюють і не планують, іншими коштами. А це щорічні втрати більше 20 млн грн, за які будувалися дитячі садки, нові дороги, спортивні зали тощо».
Прикарпатські громади спільно з нардепами працюватимуть для успішного завершення процесу децентралізації Прикарпатські громади спільно з нардепами працюватимуть для успішного завершення процесу децентралізації Reviewed by Мар'яна on вересня 24, 2019 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.