З листопада на Прикарпатті перейдуть на електронний облік деревини

Сьогодні, 4 вересня, голова Івано-Франківськоі ОДА Денис Шмигаль провів нараду щодо посилення заходів контролю і запровадження електронного обліку деревини.
Посадовці кажуть, ця система ефективна для відстежування ринку деревини.
"Єдина державна система електронного обліку є єдиним інструментом, яка довзоляє відстежувати ринок деревини і максимально ліквідувати тіньовий ринок. Дозволяє онлайн моніторинги, аналізувти інформаційні дані, переходити на електронний документообіг, контроль за рухом деревини від моменту рубки до вивезення за кордон", - розповів начальник управління лісового господарства Віктор Сахнюк.
Цьогоріч, за словами посадовця, в області зафіксовано 268 випадків лісопорушень на 3 мільйони 700 тисяч гривень. У тому числі 217 випадків незаконноі рубки. З них 203 випадки перебувють на стадії розслідування. Наразі відшкодовано лише 9% збитків.
Для контролю придбано 210 спеціалізованих пристроїв контролю. Система електронного обліку частково існує в області з 2014 року.
"Я так розумію, якщо б усі чіпували деревину, то її було б легше відслідкуввти. Виникає проблема у Нацпарках, де відсутня ця система, і де важко відстежити, що це за деревину везуть", - зауважив голова ОДА.
Також, голова ОДА відзначив, що потрібно створити в області великий розсадник деревини, щоб відновлювати ліси.
"Це важливо. Бо одне питання контролювати, а інше комплексно підійти до відновлення лісів", - резюмував Шмигаль.
"З 1 листопада має бути тотальне заровадження електронного обліку.Або всі у електронній базі і ми розуміємо, якщо везуть нечіповану деревину, або якщо зупиняємо машину з деревиною без чіпів, то там вже є питання вже", - додав Шмигаль.
Відтак, вже з 1 листопада у експериментальному режимі починає діяти система еклектронного обліку деревини. Після цієї дати господарства, які не мають такого обліку, не отримували ліміти на вирубку лісів.
З листопада на Прикарпатті перейдуть на електронний облік деревини З листопада на Прикарпатті перейдуть на електронний облік деревини Reviewed by Мар'яна on вересня 04, 2019 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.