Рада галопом прийняла закон про імпічмент

Верховна Рада прийняла у цілому законопроект президента Володимира Зеленського  про імпічмент.
Таке рішення підтримали 245 депутатів, пише  Українська правда.
Закон підтримали 244 нардепи від "Слуги народу" і один позафракційний. Це голосування не зустріли оплесками. Навпаки воно викликало обурення частини депутатів. 
Дві фракції просили час на заяви, однак Разумков оголосив перерву на 30 хв.
Проект закону №1012 "Про особливу процедуру усунення президента України з поста (імпічмент)" передбачає, що нардепи можуть усунути президента "виключно в разі вчинення ним державної зради або іншого злочину".
Підставою для ініціювання імпічменту є письмове подання, підписане більшістю народних депутатів. 
Цей документ має містити правове обґрунтування створення спеціальної тимчасової слідчої комісії, яка розслідуватиме факт і обставини державної зради або іншого злочину, вчинених президентом. 
Зазначається, що до складу комісії входять нардепи з урахуванням принципу пропорційного представництва депутатських фракцій і груп, спеціальний прокурор і спеціальні слідчі.
Президент у процедурі імпічменту може користуватися послугами від одного до п'яти захисників його прав, свобод та інтересів.
Пленарне засідання, на якому розглядаються висновки і пропозиції комісії, має бути відкритим, крім випадків, коли інформація становить державну таємницю. 
Після прийняття рішення про звинувачення президента депутати звертаються до Конституційного і Верховного судів, які мають підтвердити конституційність розгляду справи про імпічмент і наявність у діях президента ознак злочину.
Рішення про імпічмент вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менш як 3/4 конституційного складу Верховної Ради.
Якщо рішення не набрало необхідної кількості голосів, спікер від імені всієї Ради в письмовій формі вибачається перед президентом. 
У випадку відставки президента за власним бажанням процедура імпічменту припиняється на будь-якій стадії, а провадження у судах закриваються. 
Рада галопом прийняла закон про імпічмент Рада галопом прийняла закон про імпічмент Reviewed by Мар'яна on вересня 10, 2019 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.