На Бельведерській хочуть "реконструювати" пам'ятку архітектури в багатоповерхівку

Мешканці Бельведерської, 4 хочуть реконструювати існуючий житловий будинок із закладами громадського призначення в багатоповерхівку.
Відповідний проєкт розглянули на засіданні містобудівної ради, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.
За словами автора проєкт, реконструкція двоповерхового будинку включає надбудову ще чотирьох поверхів.
На це члени містобудівної ради зауважили, що пропонований проєкт є порушеннями існуючого законодавства.
"Даний будинок є пам'яткою архітектури місцевого значення, тож про жодне знесення мова йти не може. Тут можливо тільки проведення протиаварійних заходів з укріпленням основи будинку і пристосування горищного простору. Те, що ви пропонуєте — це нове будівництво, тому ми не будемо розглядати цей проект", - сказав голова спілки архітекторів Микола Капак.
Голова ОСББ почала обурюватися, що будинок аварійний і хто буде відповідати, якщо він завалиться.
Архітектор Володимир Гайдар пояснив мешканцям, для того, щоб будинок не завалився потрібно проводити протиаварійні роботи, а не валити та будувати багатоповерхівку.
"Перш за все хочу сказати, що ви своєю безгосподарністю довели будинок до такого стану. Тож зараз у вас є два варіанти. Перший — замовити проект і проводити протиаварійні роботи. Другий — через міністерство культури виводити будинок з реєстру пам'яток і тоді вже зможете валити і будувати новий який хочете",- сказав Гайдар.
Окремо архітектор зауважив, що не дай Боже, щоб міністерство зробило такий прецедент з виключенням, адже тоді мешканці десятків пам'яток Франківська кинуться скасовувати охорону, щоб будувати багатоповерхівки. Перш за все це Січових Стрільців, 18, Шеремети, площа Ринок 6, 8, 10 та інші.
Вислухавши думку архітекторів, голова ОСББ і мешканці почали вперто вимагати, щоб їх проєкт перебудови погодили чи порадили, як діяти далі, інакше погрожували не дати містобудівній раді працювати. Архітектори сказали, що два можливі варіанти виходу з ситуації вже озвучили, інша справа, що мешканці хочуть їх чути, а зацікавлені в забудові. Врешті члени містобудівної ради проголосували за рекомендацію зберегти будинок, або розв'язувати це питання в рамках закону.
На Бельведерській хочуть "реконструювати" пам'ятку архітектури в багатоповерхівку На Бельведерській хочуть "реконструювати" пам'ятку архітектури в багатоповерхівку Reviewed by Мар'яна on жовтня 01, 2019 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.