Обстеження жовчного міхура: лікар-ультразвукової діагностики

Порушення моторної функції жовчного міхура у дітей - є однією з найстаріших проблем в гастроентерології. До сучасних неінвазивних методів вивчення стану жовчовивідних шляхів у дітей відносять ультразвукове дослідження (УЗД), оскільки воно є нешкідливим, фізіологічним та не має протипоказань. Про особливості проведення процедури, розповідає лікар-ультразвукової діагностики "Приватної дитячої поліклініки №1" - Лапа Олена Володимирівна.


Динамічне ультразвукове дослідження функції жовчного міхура - це визначення наявності його моторних порушень.За допомогою ультразвукового сканування на екрані монітора вивчають анатомічні особливості жовчного міхура, визначають розміри органу, його початковий об’єм, місце розміщення, товщину стінок та характер вмісту. 

Підготовка пацієнта до обстеження триває не менше 5 днів, під час цього періоду необхідне: виключення жирної їжі, продуктів, які викликають посилене газоутворення (хлібобулочні вироби, бобові, сир, овочі та фрукти, кисломолочні продукти. Також призначаються медикаментозні препарати з групи ферментів (креон, мезим) та препарати, що застосовуються при функціональних порушеннях кишківника (еспумізан). 

Останній прийом їжі повинен бути не пізніше 19:00 год,. Обстеження проводиться натще. 

Для дітей старших 8 років: підготовка як для дорослих. 

Малюкам до 1 року: які знаходяться на грудному вигодовуванні, підготовки не потрібно, процедура проводиться перед годуванням 

Дітям 1-3 років: 4 години до обстеження не їсти і не пити. 

Методика обстеження проходить в 4 етапи: 


1.Огляд натще ;

2.Пацієнт з’їдає жовчогінний сніданок і одразу проходить другий огляд;

3.Третій огляд через 15 хв,. після сніданку;

4.Остання діагностика через 30 хв,. після сніданку. 

При навантаженні жовчний міхур має скоротитися на 60-70 % за 40-45 хв,. При необхідності проводиться повторна діагностика через 2-3 тижні. 

Жовчогінний сніданок на вибір пацієнта: 


  • 2 варених яйця; 
  • 2 банани; 
  • 25 г., вершкового масла або вершків; 
  • 2 жовтки в сирому вигляді; 
  • питний йогурт.
Обстеження жовчного міхура: лікар-ультразвукової діагностики Обстеження жовчного міхура: лікар-ультразвукової діагностики Reviewed by Мар'яна on грудня 15, 2019 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.