Недостовірна інформація про лікаря у ЗМІ та мережі інтернет: Як себе захистити ?

Дедалі частіше, у засобах масової інформації публікуються статті, в яких вміщено ряд завідомо неправдивих та негативних тверджень, які завдають шкоди честі, гідності та діловій репутації лікаря та й діловій репутації медичного закладу в цілому. Особливо це набуло дошкульності в епоху інтернету та соціальних мереж. Пояснює юрисконусльт компанії "MedLaw" - Креховецька Діана.


Давайте детальніше зупинимося на поширенні неправдивої інформації в засобах масової інформації, яка принижує честь і гідність медичних працівників, що стало особливо дошкульним в епоху інтернету та соціальних мереж.

Частішають випадки, коли лікарям таки вдається захистити свої права через звернення до суду. Наприклад, коли за рішенням судів на користь лікаря з пацієнтів або їх законних представників стягнуто відшкодування моральної шкоди, завданої поширенням неправдивої інформації, яка принижує честь і гідність медика.


Куди слід звертатися лікареві у таких випадках?

Однією з умов, яка сприяє порушенню прав лікарів, є і недостатнє знання своїх прав самими лікарями, і відсутність вкоріненої традиції відстоювати свої права за допомогою юридичних засобів

Коли у лікаря виникають підстави вважати, що порушено його права, медику слід насамперед звернутися до юриста. Фахівець у галузі права зможе дати правильну юридичну оцінку ситуації і якщо він дійде висновку, що дійсно відбулося порушення прав медичного працівника, порадить найбільш ефективний засіб юридичного захисту його прав. Це може бути, наприклад, звернення до правоохоронних органів чи до суду.

Варто відзначити, що захист прав медичних працівників має свою специфіку, особливо коли йдеться про захист прав у справах, пов’язаних із наданням лікарем медичної допомоги пацієнту. Найбільш ефективно це можуть зробити юристи, які спеціалізуються у медичному праві, розуміють характер медичної професії.

Як бачимо, проблема захисту прав медичних працівників в Україні є дуже гострою. Їхні проблеми мало кого цікавлять, навіть взяти до уваги елементарний фізичний захист, коли медичні працівники ризикують своїм здоров’ям і життям, спілкуючись з неадекватними пацієнтами. Ніхто не відстоює їхні права як спеціалістів так і просто людей. Проте навіть за такої ситуації не все безнадійно. Головне — знати свої права і не сидіти склавши руки у випадках, коли їх порушують і коли їх можна захистити.

Недостовірна інформація про лікаря у ЗМІ та мережі інтернет: Як себе захистити ?   Недостовірна інформація про лікаря у ЗМІ та мережі інтернет: Як себе захистити ? Reviewed by Мар'яна on грудня 19, 2019 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.