На Прикарпатті оселиться сім'я мамонтів

Сім'я мамонтів скоро в повному складі з'явиться в селі Підгір'ї - двоє меньших вже на полі, мама з татом ж ще в процесі. Розміри п'ятиметрових велетнів просто вражають.
Створені скульпторами металеві каркаси двох маленьких мамонтів вже переїхали з майстерні на поле в село  і вже на місці будуть «обростати» бетонними тілами. А згодом до них приєднається доросла частина сімейства – мама з татом – справжні п’ятиметрові велетні, пише Фіртка з посиланням на Mariya Kozakevych 
"Вони повертаються. Лише уявіть цю місцевість близько 24 тисячі років тому: пізній палеоліт, навколо незвичні рослини і дерева, тут господарюють великі і сильні тварини – мамонти, волохаті носороги, шаблезубі тигри, олені з величезними рогами, а полюють на них предки сучасних європейців – кроманьйонці! Давні люди мешкали в печерах або будували свої житла з кісток і шкір тварин, окрім полювання займались збиральництвом їстівних плодів та ягід, користувались найпростішими знаряддями праці - загостреними палицями, киями та масивними крем’яними ручними рубилами, лише вчились добувати вогонь. Уявили? Тепер життя зовсім інакше, правда? Та вони повертаються, щоб розповісти нам історію льодовикового періоду", - йдеться у дописі мисткині. 
Історична довідка
5 жовтня 1907 року в сусідньому селі Старуня під час підземних робіт у копальні озокериту на глибині 12,5м знайшли бальзамоване тіло мамонта (Elephas primigenius). Знахідці спершу не надали значення, а робітники розтягли по домівках частини шкіри, використавши її на пошиття взуття. Лише згодом про мамонта доповіли владі в Богородчанах, яка, в свою чергу, повідомила науковців. Наступного дня 6 листопада 1907 року у тій самій копальні на глибині 17,6 м знайдено великий фрагмент забальзамованого волохатого носорога (Rhinoceros antiquitatis).
Розкопки в копальні тривали до 25 листопада, але не дали нових результатів. Після проведених наукових досліджень видобуті рештки мамонта 7 листопада 1907 року перевезли до музею Дідушицьких у Львові (тепер — Державний природознавчий музей НАН України).
У 1929 році експедиція Польської Академії Наук знайшла в околицях Старуні ще одного забальзамованого волохатого носорога (вік — 24 тисячі років), а також рештки інших тварин льодовикової доби: первісного бика, коня, сарни, песця. Загалом в околицях Старуні знайдено 4 бальзамовані туші волохатих носорогів. Більшість знахідок 1929 року зберігаються у музеї Ягеллонського університету в Кракові.
Минулі та майбутні відкриття Дані знахідки періоду останнього зледеніння планети є унікальними та науково дуже цінними, адже, не зважаючи на свій поважний вік у 24 тисячі років, вони добре збереглися (включно з шкірою та внутрішніми органами) завдяки тривалій природній муміфікації в середовищі з озокериту та солі. Цікавим є також той факт, що біля плеча і стегна першого старунського носорога видно сліди поранення, а біля туші знайдено майже метрової довжини дерев’яний стрижень, обпалений з одного боку й загострений з іншого.
Відтак, вчені припускають, що носоріг втікав від давніх людей й провалився в озокеритове озеро. Знайдені в цій місцевості і стоянки прадавньої людини, їх знаряддя праці та полювання – це доводить, що територія була досить інтенсивно заселена, починаючи ще з доби палеоліту. Люди постійно заселяли цю територію впродовж віків. Приваблювали їх сприятливі кліматичні умови, багатство рослинного і тваринного світу, природні ресурси, мисливські угіддя.
Знахідки у товщі озокеритових покладів добре збережених (практично законсервованих природним шляхом) представників фауни і флори наштовхують на думку про високу ймовірність знахідок і прадавніх людей, що могли потрапити і зберегтись в аналогічних умовах. Така знахідка, як і попередні, знову прославила б Івано-Франківську область на цілий світ. Отже, місцевість має грандіозні перспективи та потребує подальших наукових досліджень!
На Прикарпатті оселиться сім'я мамонтів На Прикарпатті оселиться сім'я мамонтів Reviewed by Мар'яна on червня 16, 2019 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.