На Прикарпатті завершують спорудження купольного диво-будинку

Журналісти уважно слідкують за незвичним будівельним проєктом – спорудженням у П’ядиках житлового будинку купольної форми.
Зовнішні стіни – з блоків пінопласту підвищеної щільності, внутрішні стіни – з газоблоків, підлога – з ламінату та плитки, повідомляє ДК.
Зовні стіни покриті термо- та теплостійкою фарбою полімочевиною. Ні цегли, ні дерева, ні заліза – увесь будівельний матеріал з хімічних сполук.
Площа будинку – 98 метрів квадратних, діаметр – 12 метрів, висота – до 5 метрів, товщина стін – 17 сантиметрів.
 Все почалося зі стартового капіталу 32 тисячі доларів, які ми з чоловіком отримали від продажу маминої й татової квартир, – розповідає хазяйка диво-будинку Надія Морська. – Необхідне було житло. Наші свати з Києва порадили збудувати купольний будинок, як у них, тільки у них – з дерева, а ми вирішили – з полістиролу. Всю інформацію черпали з Інтернету, свідомо пішли на ризик, подібного будинку на західній Україні нема…
Подружжя Надія та Володимир купили в П’ядиках земельну ділянку, привезли з Херсона будівельний матеріал і засукали рукави. Запросили майстрів аж з Ужгорода. На початку вересня 2017-го будівельники почали втілювати цю ризиковану затію. Відрекомендували себе спецами зі спорудження купольних будинків, щоправда, дерев’яних.
Та яка різниця, за три місяці хата буде готова, – пообіцяли. Матеріал легкий, з ним працювати просто. Але після монтажу третього ряду стінних блоків їхня самовпевненість погасла. Майстри схалтурили, – стінне коло не зійшлося… Вмили руки, взяли гроші за невдалий старт і повернулися додому.
"Та один з майстрів таки залишився, – каже Надія, – йому самому стало цікаво довершити роботу. Ми запросили йому на допомогу нашого сусіда й вони удвох будинок таки змонтували"…
Опалення в будинку виключно електричне від підігріву підлоги, при необхідності можна використовувати камін. Однак зима довела теплостійкість приміщення: в найбільші морози температура всередині не падала нижче 7 градусів – без підігріву, бо в нову оселю ґазди ще не переселилися.
Внутрішнє планування кімнат та інтер’єру хазяйка робила сама. Зізнається, що креслення далися важко, бо дуже непросто вирахувати площу сферичного простору. Мурує стіни кімнат чоловік хазяйки Володимир, радіомеханік за фахом, шпаклюванням займався майстер з Херсону, бо ніхто з місцевих не брався. Хата матиме дві спальні, дві кімнати, кухню, два гардеробчики, санвузол. Всі комунікації підведені.
Купольний будинок стоїть на простогоні, довкола нього гуляють вітри. Та господарі вже засадили сад і город. Як уже зазначалося, всі будівельні роботи виконують удвох. Дуже вже хочуть тут заночувати, залишилися дрібні роботи, плюс умеблювання. Бояться загадувати наперед, але вірять, що восени сюди переселяться.
На Прикарпатті завершують спорудження купольного диво-будинку На Прикарпатті завершують спорудження купольного диво-будинку Reviewed by Мар'яна on червня 27, 2019 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.