Франківськ перевірять на доступність для маломобільного населення

Ініціатива Доступно.UA створить пілотний рейтинг доступності українських міст. Для цього протягом року проведуть аудит міського простору 10 міст на відповідність державним будівельним нормам.
Рейтинг кожного міста сформують перевірки державних закладів, об’єктів інфраструктури, закладів харчування, громадських вбиралень, культурних закладів, публічних просторів тощо, повідомляють організатори.
Мета рейтингу доступності міст — порушити питання важливості безбар’єрного простору в українських містах. А також — показати престиж i переваги від створення комфортного громадського простору для маломобільних груп населення. Це зокрема люди з інвалідністю, люди з маленькими дітьми та дитячими візочками, літні люди, мандрівники з важкими валізами тощо.
До участі в аудиті запрошують місцевих активістiв, волонтерів, громадські ініціативи та всіх охочих зробити своє місто комфортним для всіх.
Перед початком перевірок усі активісти й організації отримають розроблену методологію та пройдуть відповідний тренінг. За результатами перевірок експерти Доступно.UA розроблять рекомендації щодо якісних змін. Рекомендації передадуть представникам місцевої влади. Усі подальші зміни моніторитимуть та запрошують долучитися до цього місцеву громаду.
Першими містами, якi Доступно.UA перевірить i внесе до рейтингу стануть: Івано-Франківськ (11-17 серпня) i Тернопіль (17-24 серпня). Також на цьому етапі до рейтингу увійдуть й інші українські міста з населенням від 100 до 250 тисяч: Маріуполь, Миколаїв, Чернігів, Суми, Полтава, Черкаси, Вінниця та Кам'янець-Подільський
Проект здійснюється за підтримки Фонду прав людини Посольства Королівства Нідерландів в Україні
Франківськ перевірять на доступність для маломобільного населення Франківськ перевірять на доступність для маломобільного населення Reviewed by Мар'яна on липня 31, 2019 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.