В Івано-Франківську почнуть легально використовувати музику

Українська Ліга Авторських та Суміжних Прав (УЛАСП), акредитована організація колективного управління, відкрила офіс в Івано-Франківську.
Головним завданням керівника місцевого офісу Василя Маковійчука є інформування підприємців про норми Закону України «Про авторське право і суміжні права», про зміни у сфері легалізації музики у зв'язку з визначенням Міністерством економіки та розвитку торгівлі (МЕРТ) акредитованої організації колективного управління й укладання ліцензійних договорів на легальне використання музики та виплату роялті.
Також будуть проводитися фіксації позадоговірного використання музики й переговори з врегулювання спірних питань.
У травні МЕРТ визначив акредитовану організацію колективного управління – УЛАСП. Це означає, що тільки УЛАСП може надавати ліцензії на легальне використання музики й переслідувати порушників у суді за спрощеною процедурою.
Необхідність отримати ліцензію й сплачувати роялті за використання музики в ресторані, кафе, магазині, салоні краси й інших закладах торгівлі та послуг, покладає на власників закладів Закон України «Про авторське право і суміжні права». Позаяк музика - це інструмент, який створює атмосферу, залучає та утримує клієнтів, що в результаті веде до зростання продажів.
За порушення вимог закону передбачено стягнення з підприємців грошової компенсації.  Віднедавна суди значно збільшили суми таких компенсацій. Наприклад, за нелегальне використання музики ресторан Стейкерс в Дніпрі сплатив 223 380 гривень, за рішеннями господарського суду Львівської області та господарського суду Києва з власника магазинів одягу «Goldi Льонокомбінат» стягнуто 180 000 гривень,  а київське «Сімейне Кафе» було оштрафоване на 112 000 гривень.
"На сьогодні основна частина закладів громадського харчування та послуг в Івано-Франківську продовжує використовувати музику поза правовим полем. В місті працюють  заклади всеукраїнських мереж, що сплачують роялті за договорами, укладеними зусиллями центрального офісу УЛАСП -  EVA, Сільпо, Епіцентр та інші.  Завдання Івано-Франківського офісу, домогтися законного використання музики в місцевих закладах, як шляхом переговорів й укладання договорів, так і шляхом фіксації порушень з подальшим поданням позовів до суду", - зазначив Директор з розвитку регіональних представництв УЛАСП Олексій Савченко.
В Івано-Франківську почнуть легально використовувати музику В Івано-Франківську почнуть легально використовувати музику Reviewed by Мар'яна on липня 30, 2019 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.