«Кримінальний авторитет» з Калуша чекатиме суду в СІЗО

У суботу, 17 серпня, в центрі Калуша, співробітники Служби безпеки України спільно зі слідчими Національної поліції під процесуальним керівництвом прокуратури викрили в Івано-Франківській області «кримінального авторитета» на систематичному вимаганні великих сум грошей з представників комерційних структур.
Правоохоронці встановили, що 49-річний мешканець Калуша штучно створював приводи для «вибивання» неіснуючих боргів з підприємців.
Затриманий раніше неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності, займався вимаганням коштів у суб’єктів підприємницької діяльності та фізичних осіб, втручаючись у господарські та цивільно-правові спори. Погрожуючи насильством та розправою під надуманими приводами він заволодівав коштами обох сторін конфлікту.
Його затримали «на гарячому» під час отримання "траншу" - десяти тисяч доларів. Саме на такі «щомісячної данини» він розбив суму у сімдесят тисяч доларів, яку вимагав у приватного підприємця.
Кримінальне провадження відкрили за ч. 4 ст. 189 ККУ (Вимагання, що завдало майнової шкоди в особливо великих розмірах, або вчинене організованою групою, або поєднане із заподіянням тяжкого тілесного ушкодження,- карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна).
Сьогодні в Івано-Франківському суді обирають міру запобіжного заходу затриманому. Суддя-слідчий Олег Шамотайло.
Так, перед початком засідання затриманий відмовлявся зайти до судової зали, через те, що там буде відеозйомка та присутні журналісти. Проте, згодом все ж таки прошов, прикриваючи обличчя аркушами паперу.
На початку засідання, прокурор Боровик просить долучити копію протоколу допиту потерпілої, проте захисник зауважив, що документи повинні були долучатись завчасно. Відтак для ознайомлення сторони захисту з документами у суді оголосили перерву на 15 хвилин.
Після перерви слухання продовжили. Прокуратура вважає, що підозрюваний неодноразово судимий за аналогічні злочини, а тому, перебуваючи на волі, може переховуватися, крім того має можливість покинути країну та впливати на свідків, потерпілу, а також іншого підозрюваного у цій справі.
З огляду на це прокуратура вважає що більш м'яку міру запобіжного заходу не варто застосовувати.
"Також є матеріали допиту потерпілої, яку допитали сьогодні і вона вказала на те, що до неї застосовуються погрози", - додав прокурор Майковський.
Відтак, просять взяти підозрюваного під варту строком на 60 днів. Натомість захист вважає, що при затриманні у машині вилучили грошові кошти, які не були перелічені.
"Ці кошти склали в портфель. Жодна купюра не була переписана. Наявна сума була невідомою. Було пізніше озвучено суму 10 тисяч доларів, що в перерахунку на сьогоднішній день це близько 253 200 гривень. Тоді санкція цієї статті не підпадає під великий розмір, тобто це не частина четверта, а підпадає під частину другу статті 189", - зазначив захисник.
Крім того, за його словами, інший підозрюваний та затриманий перебувають у родинних стосунках, саме тому вони разом їхали до потерпілої, яка винна їм гроші у сумі 120 тисяч доларів, про що свідчить вищезгадана копія розписки.
"Якщо у нас є розписка тоді це цивільно-правові відносини. У матеріалах справи, які передали щодо негласних слідчих дій є багато нюансів, де сама потерпіла вказує, що грошові кошти були, вона говорила, що якщо вона повертає кошти, то їй треба повернути розписку, далі йдеться про те, що вона готова віддавати їх по частинах", - каже захисник підозрюваного.
Адвокат підкреслив, що потерпіла жодним чином не вказала на те, що вона має грошові зобов'язання.
"Ця людина цілому Калушу винна гроші. Для того, щоб уникнути відповідальності вона вчинила саме так", - додає захисник.
Також він наголосив, що обвинувачення необґрунтоване та попросив обрати запобіжний захід обвинуваченому домашній арешт з носінням електронного браслета.
Затриманий наголосив, що у нього є проблеми зі здоров'ям. Він потребує проходження лікування. На доказ цьому додали медичні довідки та виписки. Прокурор Боровик у свою чергу додав, що будь-яких розписок або боргових зобов'язань потерпіла не мала. Мовляв, на той час на який посилається захист, потерпіла уже була під контролем правоохоронних органів.
Слідчий суддя вважає, що прокурором обгрунтовано наведені ризики. Відтак, суд ухвалив застосувати до підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави строком на 60 днів до 15 жовтня.
Підозрюваного взяли під варту у залі суду. Ухвала може бути оскаржена в Івано-Франківському апеляційному суді протягом 5 днів.

http://firtka.if.ua/blog/view/kriminalnii-avtoritet-z-kalusha-chekatime-sudu-v-sizo
«Кримінальний авторитет» з Калуша чекатиме суду в СІЗО «Кримінальний авторитет» з Калуша чекатиме суду в СІЗО Reviewed by Мар'яна on серпня 19, 2019 Rating: 5

Немає коментарів:

На платформі Blogger.